کارگردان «رگ خواب»: گیشه سینمای ایران آبرو ندارد

0

کافه سینما: حالا حمید نعمت‌الله کارگردان “رگ خواب” هم، به جمع مخالفان انتخاب اقتصادی مردم ایران، همان “گیشه”، پیوست و گیشه سینمای ایران را «بی‌آبرو» خواند. این در شرایطی است که فروش فیلم رگ خواب، کمتر از حد انتظار بوده است. رسانه‌های اصولگرا هم به سنت چند فیلم قبلی، از نعمت‌الله حمایت کرده‌اند و در مشرق، آینه نیوز، نقد سینما و سینما پرس، سخنان او را در این باره بازتاب داده‌اند:

حمید نعمت الله که این روزها فیلم «رگ خواب» را در اکران دارد، از بی آبرو بودن گیشه سینمای ایران انتقاد کرد. این کارگردان سینما به شکلی صریح نسبت به تولید و اکران فیلم های نامرغوب گلایه کرد و با عنوان این که گیشه سینمای ایران به شکل سهل الوصول و ضایع درآمده است، برخی از فیلم های سینمایی را همچون «ساندویچی کثیف»، فاقد ارزش دانست.

کارگردان فیلم «بی پولی»، درباره فروش آثار بُنجل در سینمای ایران، افزود: «متاسفانه از این فیلم های مبتذل استقبال می شود و گیشه سینمای ایران با این وضعیت آبرومند نیست». حمید نعمت الله در بخش دیگری از گفته هایش با کنایه به تهیه کنندگان و سرمایه گذارانی اشاره کرد که از قبال سینما برای خود دکانی می سازند! کارگردان فیلم «بوتیک»، گفت: «آدم از فروش برخی فیلم ها خوشحال نمی شود و تنها سرمایه گذاران این گونه فیلم ها می توانند مِلک بیشتری بخرند!»»

در این شرایط باید پرسید که راه و روش دوستان برای مقابله با این «گیشه بی‌آبرو» که در همین شرایط انحصاری و بدون نمایش فیلم خارجی [آن چه مورد اعتراض این قبیل سینماگران نیست] و با انتخاب اقتصادی مردم در همین چارچوب تنگ به کارش ادامه می‌دهد چیست؟ سانسور؟

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ