تملق این روزنامه نگار حال آل سعود را هم بد کرد!

0
روزنامه‌نگار سعودی به دلیل افراط‌گرایی در چاپلوسی پادشاه عربستان، از فعالیتش تعلیق شد.

به گزارش انتخاب، ملک سلمان بن عبدالعزیز – پادشاه عربستان – با بالا گرفتن انتقادات، دستور داد روزنامه‌نگاری که وی را با خداوند برابر کرده بود، از کارش تعلیق شود.

ملک سلمان ۸۱ ساله پس از آنکه در سال ۲۰۱۵ میلادی قدرت را در عربستان به دست گرفت، بارها از سوی خبرنگاران رسانه‌های محلی مورد تملق قرار گرفته است.

با این وجود، رمضان انزی — مقاله‌نویس روزنامه الجزیره – در چاپلوسی پادشاه سعودی پا را فراتر گذاشت و ملک سلمان را با صفاتی که در دین اسلام مخصوص پروردگار است مانند “حلیم” و “شدید العقاب” توصیف کرده بود.

رویترز در ادامه آورده است: اختصاص دادن ویژگی‌های الهی یا انتساب نام‌های ۹۹ گانه خداوند به افراد براساس آموزه‌های مدارس وهابیت ممنوع است.

روزنامه الجزیره در نهایت مجبور شد دیروز (شنبه) پیام عذرخواهی در این باره منتشر کند. رسانه‌های سعودی گزارش دادند پادشاه عربستان دستور اقدام علیه این روزنامه را صادر کرد.

روزنامه عکاظ در این باره اعلام کرد: ملک سلمان در پیامی به عواد بن صالح العواد – وزیر اطلاع رسانی عربستان – نوشت من از دیدن برخی این صفات در این مقاله (که برای من استفاده شده بود) مبهوت شدم. این موضوع باعث تشویش من شد. من آن را نمی‌پذیرم و این مقاله مورد تایید نیست.

این نخستین باری است که پادشاه عربستان از چاپلوسی‌های روزنامه‌نگاران انتقاد می‌کند. به نظر فشار افکار عمومی عربستان که متاثر از تفکرات افراط‌گرایانه است در این باره بی‌تاثیر نبوده است.

منبع: ایلنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ