جذب سرمایه‌گذاران برخوردار از دانش و تجهیزات مدرن مدنظر است

0

محمد رضا حاجی پور سه شنبه شب در جشن بزرگداشت روز صنعت و معدن استان مرکزی در اراک اظهار داشت: طی سال گذشته در حوزه اقتصاد و اجرای طرح رونق تولید براساس فرمان مقام معظم رهبری میزان مطلوبی از تسهیلات در استان مرکزی پرداخت شده و این روند در سال جاری با قدرت و تلاش بیشتر استمرار دارد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: تداوم جریان تولید کشور در فضای آکنده از تحولات شتابنده بین المللی، به ویژه فشارهای اقتصادی سال های اخیر مرهون هوشمندی و کاردانی صنعت گران و معدنکاران است.

حاجی پور بیان کرد: طی دو سال اخیر تحولات مطلوبی در توسعه اقتصادی استان رقم خورده و افزایش کشورهای مقصد صادرات به عنوان یکی از شاخص های مهم ارتقای رقابت پذیری از جمله این اقدامات می باشد که گویای درست بودن مسیر ترسیم شده در حوزه اقتصاد است.

وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون تعداد کشورهای مقصد صادرات استان مرکزی ۷۴ کشور است و روند توسعه سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی نیز با رشد ۱۴درصدی در سال ۹۵ نسبت به سال قبل از آن برخوردار بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: همچنین طی دو سال گذشته اقدام برای افزایش جذب سرمایه گذاران خارجی کشورهای برخوردار از دانش و تکنولوژی برتر دنیا به استان، در زمره مهمترین اقدامات در سایه گشایش بین المللی است.

حاجی پور اضافه کرد: از سوی دیگر در سال گذشته نظر به تاکید کارشناسی مبنی بر نیاز تولید به تامین نقدینگی، یک هزار و ۶۶مورد تسهیلات به صنایع استان تخصیص یافت .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: پیش بینی می شود با استمرار طرح رونق تولید در سال جاری شاهد رفع بیش از پیش موانع و مشکلات از نظام تولید و صنعت استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه روز افزون صنعتی استان مرکزی نیازمند همدلی تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی و خصوصی است، بیان کرد: در این زمینه انتظار داریم تمامی بخش های مرتبط با تشریک مساعی، همدلی و همفکری در تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه کشور مبنی بر دست یافتن به جایگاه اول اقتصادی در منطقه، نقش آفرین باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: روز ملی صنعت و معدن علاوه بر اینکه مجالی برای تجلیل از مقام کارآفرینان و جهادگران اقتصادی کشور می باشد، فرصتی نیز برای همدلی و تقویت تعامل دولت با فعالان اقتصادی بخش خصوصی است.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ