شاخص‌های شناسایی دستگاه‌های فعال در زمینه اوقات فراغت تصویب شد

0

– مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: انتظار است تا همه دستگاه‌ها با یکدیگر هماهنگ شوند تا بتوان برای اوقات فراغت جوانان از ظرفیت‌های موجود به خوبی بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، عطاء الدین قاسمی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، موضوع اوقات فراغت جوانان را از جمله مسائل مهم روز برشمرد.

وی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان برای گذراندن اوقات فراغت خود برنامه‌ای ندارند لذا ضروری است تا دستگاه‌ها برای این منظور با کمک یکدیگر برنامه‌های جامعی را ارائه نمایند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم، افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی که دشمن انجام می‌دهد برنامه‌ریزی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اهمیت بسیار دارد.

وی تصریح کرد: در طی جلساتی که با دستگاه‌ها در فروردین‌ماه سال جاری برگزار کردیم بسیاری از آنها برنامه‌های خود را در این زمینه مطرح کردند.

قاسمی گفت: انتظار است تا همه دستگاه‌ها با یکدیگر هماهنگ شوند تا بتوان نسبت به این موضوع از ظرفیت‌های موجود به خوبی بهره گرفت.

وی به استفاده محرومین از برنامه‌های اوقات فراغت دستگاه‌ها اشاره کرد و افزود: امیدواریم هیچ دستگاهی فردی را به دلایل مالی از برنامه‌های اوغات فراغت محروم نکند.

– ۱۶ شاخص برای شناسایی فعال‌ترین دستگاه‌ها در زمینه اوقات فراغت در جلسه ستاد ساماندهی جوانان قم به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر،  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، شاخص‌های شناسایی فعال‌ترین دستگاه‌ها در زمینه اوقات فراغت را مطرح کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

علی پارسانیا نرخ رشد بهره‌مندی جوانان از برنامه‌های فراغتی، نرخ رشد تعداد برنامه‌های فراغتی، نرخ رشد تعداد پایگاه‌های اوقات فراغت و درصد بهره‌مندی از ایده‌های جوانان در برنامه‌ریزی‌های مربوط به گذران اوقات فراغت را از برخی این شاخص‌ها برشمرد.

وی نرخ رشد اماکن و فضاهای فراغتی، نرخ رشد اعتبارات دولتی مربوط به گذران اوقات فراغت، میزان بهره‌مندی جوانان با نیازهای خاص از امکانات و برنامه‌های فراغتی و فضاهای فراغتی، میزان بهره‌مندی دختران جوان از برنامه‌های اوقات فراغت، حضور مدیرکل در جلسات ستاد ساماندهی استان و حضور کارشناس دستگاه در جلسات کمیته‌های ذیل ستاد با موضوع اوقات فراغت را از برخی دیگر شاخص‌ها عنوان کرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم به شاخص درصد عملیاتی نمودن مصوبات ستاد ساماندهی اشاره کرد و افزود: این شاخص برای دستگاهی محاسبه می‌شود که دارای مصوبه در جلسات ستاد باشد و دستگاهی که تکلیفی در مصوبات ندارند از محاسبه این شاخص خارج و امتیاز آن صفر است.

پارسانیا درصد اطلاع‌رسانی عمومی به مخاطبان، درصد تحقق برنامه‌های پیش بینی شده دستگاه، بازدید از پایگاه‌های اوقات فراغت توسط کمیته بازرسی، سطح علمی اساتید و مدرسین دوره‌های فراغتی و میزان کارآفرینی و مهارت افزایی دوره‌ها را از شاخص‌های دیگر بیان کرد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ