شستا هم از طریق بورس خصوصی میشود

0

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی)، عملکرد مالی و عملیاتی این هلدینگ بزرگ را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین، دراین جلسه سه ساعته که با حضور نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و میرزایی، معاون امور اقتصادی برگزار شد، مدیرعامل شستا و ۹ هلدینگ وابسته گزارش عملکرد وبرنامه های خود را ارائه کردند.

 

در این نشست ربیعی بر ضرورت بورسی کردن همه شرکت های وابسته به صندوق های بازنشستگی و شفافیت حداکثری در عملکرد آنها تاکید کرد و بورسی کردن را مسیر منطقی خروج از بنگاهداری همراه با شفافیت حداکثری دانست. وی این مسیر را برای تقویت بازار سرمایه کشور و مشارکت ملی در اداره دارایی صندوق ها بسیار ضروری معرفی کرد.

 

ربیعی تاکید کرد حفظ منابع و دارایی میلیون ها نفر کارگران و بازنشستگان به عنوان صاحبان اصلی شستا مهم ترین رسالت و ماموریت اصلی مدیران صندوق هاست. وی همچنین برای تحقق شفافیت حداکثری، اجرای سیاست های زیر را در سال جاری الزامی کرد:

 

۱- در چارچوب اصول و قواعد حاکمیت شرکتی، کمیته های چهارگانه حسابرسی، ریسک ، انتصابات و پاداش ونیز آیین نامه های استخدامی و مالی و معاملاتی در همه شرکت ها در هر مقیاس و موضوعی باید طی دو ماه آینده استقرار یابد.

 

۲- حداکثر تا سه ماه آینده فرآیند ورود سه هلدینگ سیمان و حمل ونقل عمران وصدر تامین به بازار بورس تکمیل شود.

 

۳- مقدمات قانونی و تشریفات لازم برای ورود شستا به بورس در سال ۱۳۹۶ صورت پذیرد.

 

۴- سبدی از دارایی های شستا برای واگذاری به بازنشستگان و کارگران ایجاد و در بازار بورس به آنها عرضه شود.

 

۵- همه شرکت های غیربورسی، صورت های مالی خود را حداکثر تا پایان شهریور ماه به سازمان بورس تقدیم و مسیر افشای صورت های مالی را طی می کنند.

 

علی ربیعی شستا را پیشران توسعه ملی دانست و با اشاره به اینکه شستا در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته و در حال حاضر در حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه اقتصادی در حال اجرا در کشور مشارکت کرده، تاکید کرد غالب این طرح ها در امور زیرساختی مانند ارتباطات، تولید کالاهای استراتژیک (مانند بنزین) و یا توسعه مناطق محروم است.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ