چین: داریم روی کره شمالی کار میکنیم!

0

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل,چین

سخنگوی وزارت خارجه چین از تلاش‌های بی‌وقفه‌ کشورش برای حل مسئله هسته‌ای کره شمالی دفاع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، گنگ شوآنگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری در واکنش به توئیت اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: نقش چین در حل مسئله هسته‌ای کره شمالی ضروری و مشخص است. چین تلاش‌های بی وقفه‌ای برای حل مسئله هسته‌ای کره شمالی انجام می‌دهد. مشارکت پکن در این‌باره کاملا بارز است.

 

وی ادامه داد: چین تحولات اخیر در کره شمالی را از نزدیک دنبال می‌کند. این کشور مخالف نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل توسط کره شمالی است.

 

گنگ اضافه کرد: ما امیدوریم همه طرفهای دخیل خویشتندار بوده و از هرگونه اقدامی که ممکن است تنش‌ها را افزایش دهد ، خودداری کنند. چین به تلاشهای خود برای حل صلح‌آمیز این مسئله از طریق گفت‌وگو و مشورت ادامه خواهد داد.

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی در توئیتر اعلام کرد: شاید چین موضعی سخت‌تر علیه کره شمالی اتخاذ کند و به این اقدامات بیهوده یکبار و برای همیشه پایان دهد.

 

توئیت اخیر ترامپ و پاسخ چین به این پیام توئیتری باعث افزایش تنشها میان این دو قدرت شده است.

 

نگرانی‌ها از بروز جنگ در شبه جزیره کره در حالی افزایش یافته که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی زرادخانه اتمی و موشک‌های پیشرفته بالستیک خود را که قابلیت حمل کلاهک‌های اتمی دارند، گسترش داده است. پیونگ یانگ می‌گوید این تسلیحات می‌توانند آمریکا را هدف قرار دهند.

 

کیم این ریونگ، سفیر کره شمالی در سازمان ملل پیشتر گفته بود که آمریکا و کره شمالی بیش از هر زمان دیگری در ۵۰ سال گذشته در آستانه جنگ اتمی قرار گرفته‌اند.

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ