هشدار صندوق بین المللی پول به اجلاس گروه ۲۰

0

 

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,

صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه به رهبران شرکت کننده در اجلاس گروه ۲۰ هشدار داد برای مقابله با خطراتی که رشد اقتصاد جهانی را تهدید می کند، اقدامی قابل توجه اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول در آستانه اجلاس سران گروه ۲۰ که این هفته در هامبورگ آلمان برگزار می شود، وضعیت اقتصاد جهانی را رو به ترقی توصیف کرد، اما در عین حال گفت: باید در این زمینه خوش بینی محتاطانه ای داشت و پذیرفت که تلاش های بیشتری برای تقویت بهبودی وضعیت اقتصادی مورد نیاز است.

 

وی همچنین خواستار پرداختن سران گروه ۲۰ به موضوعاتی چون رشد بهره وری پایین، تزلزل سیاست آمریکا و بدهی های بالای شرکت ها در اقتصادهای نوظهور به ویژه چین شد.

 

لاگارد گفت که علاوه بر نگرانی ها در مورد پیری جمعیت ها و نابرابری اقتصادی رو به رشد، چالش های موجود، رشد بالقوه را محدود و افزایش درآمدها و استانداردهای زندگی را دشوارتر می کند.

 

صندوق بین المللی پول همچنین هشدار داد گرچه خطرات پیش روی اقتصاد جهانی در کوتاه مدت متوازن تر شده، اما خطرات مالی مرتبط با ضرر و زیان در میان مدت همچنان به قوت خود باقی است.

 

این صندوق یادآور شد: سیاست گذاران باید اقدام سیاسی ملموسی در جهت تقویت بهبود اقتصاد جهانی به کار گیرند.

 

اجلاس سران کشورهای صنعتی جهان موسوم به گروه ۲۰ روز جمعه در هامبورگ آلمان آغاز به کار می کند.

 

پیش بینی می شود این اجلاس با توجه به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، صحنه اختلافات و همچنین ائتلاف های جدید برای تعیین سیاست های جهانی باشد.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ