تلفیقی ها در تابستان

0
مدتی است تأثیرگذاری موسیقی تلفیقی -که تعداد فعالانش هم در حال افزایش است- به حدی رسیده که باعث شده این گروه‌ها، کم‌کم به سالن‌های بزرگ پایتخت نقل مکان کنند و حتی گاهی اقتصاد موسیقی پاپ را هم تحت‌الشعاع قرار دهند. تا سال گذشته، درهای برج میلاد فقط روی گروه‌های تلفیقی، سنتی و کلاسیک باز بود و حالا که خواننده‌های پاپ هم مجوز اجرا در این سالن را به دست آورده‌اند، می‌توانیم شاهد رقابت نزدیک و البته جالب توجه آنها با یکدیگر باشیم.

فارغ از بحث آثاری که در حوزه موسیقی‌های پاپ و آلترناتیو (تلفیقی) تولید می‌شود، به نظر می‌رسد یکی از دلایل اقبال بیشتر مخاطبان به کنسرت‌های گروه‌هایی نظیر «بمرانی»، دقت نظر ویژه آنها روی اتفاقات صحنه‌ای و پرفورمنس باشد؛ موضوعی که در معدود کنسرت‌های پاپ و حتی دیگر ژانرها مورد توجه قرار می‌گیرد. این گروه‌ها علاوه بر ارائه موسیقی‌های خاص، با پرفرومنس‌های متفاوتشان به نوعی توانسته‌اند بخشی از مخاطبان خاموش موسیقی ایران را که در این سال‌ها بیشتر پیگیر موسیقی غربی بوده‌اند، آرام آرام، به سمت شنیدن ‌موسیقی تازه‌تر فارسی زبان سوق دهند.

حالا کنسرت گروه بمرانی در برج میلاد، یکی از تازه‌ترینِ این اتفاق‌ها است؛ گروهی که کارش را با اجراهای کوچک پژوهشی آغاز کرده و حالا برای اولین‌بار کنسرت بزرگ «گذشتن و رفتن پیوسته» را در سالن ۱۷۰۰ نفره برج میلاد تهران روی صحنه می‌برد. البته این اولین حضور آنها در یک سالن بزرگ محسوب نمی‌شود و سال گذشته هم اجرای موفقی را در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار کردند.

بمرانی که به زودی دهمین سال فعالیت خود را جشن می‌گیرد؛ قرار بود روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه ساعت ۲۲ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران، کنسرت «گذشتن و رفتن پیوسته» را برگزار کند که این برنامه به دلیل استقبال مخاطبان، برای یک سانس دیگر تمدید شد تا به این ترتیب اعضای گروه، ساعت ١٩ همان روز نیز به استقبال مخاطبانشان بروند.

بمرانی، قرار است در کنسرت پیش‌رو مفصل‌ترین اجرایش را تا به امروز داشته باشد و علاوه بر قطعات آلبوم «گذشتن و رفتن پیوسته»، منتخبی از آثار خاطره‌انگیز خود و همچنین قطعه جدیدی را اجرا کند. آنها در این کنسرت هم همانند اکثر اجراهایشان، برنامه‌های ویژه‌ای را برای نورپردازی و تصویر در نظر گرفته‌اند و قرار است با اتفاقات بصری که از مدت‌ها قبل در حال طراحی آنها هستند، مخاطبانشان را غافلگیر کنند.

بهزاد عمرانی (خواننده و گیتار)، مانی مزکی (ساز دهنی، یوفونیوم و ترومبون)، جهانیار قربانی (گیتار الکتریک و ترومپت)، کیارش عمرانی (باس و کنترباس)، آرش عمرانی (آکاردئون، کیبورد و پیانو) و سالار اصغری (درامز) اعضای گروه بمرانی در این کنسرت خواهند بود و همانند اجرای قبل، دو نفر از اعضای گروه «پالت» یعنی مهیار طهماسبی (ویلنسل) و سردار سرمست (ترومپت) نیز آنها را در این برنامه همراهی خواهند کرد.

بلیت‌های این کنسرت، توسط سامانه Tik8 به فروش می‌رسند که علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به این سایت مراجعه کنند.


«تار و پود» اثر تازه «حمید متبسم» با صدای «وحید تاج» نیمه اول مردادماه امسال در تهران اجرا میشود. این اثر بر اساس داستان عاشقانه خسرو و شیرین نظامی گنجوی ساخته شده که با بیش از هفتاد دقیقه منسجم در دو بخش در حیاط هنر کاخ نیاوران ۶ مردادماه به روی صحنه خواهد رفت.

«حمید متبسم» که پیش از این تور کنسرت «تار و پود» را در اروپا به روی صحنه برده بود و با استقبال فراوان مخاطبان مواجه شد، قرار است این بار در ایران و با صدای «وحید تاج» این اثر را به اجرا دربیاورد.

سمیرا گلباز (سه تار)، بهار مدیری (قیچک آلتو)، ارسلان علیزاده (بربت) و بهنام معصومی (سازهای کوبهای) اعضای گروه را به سرپرستی و آهنگسازی «حمید متبسم» نوازنده سه تار و خوانندگی «وحید تاج» تشکیل میدهند.

کنسرت «تار و پود» اثر تازه «حمید متبسم» با اجرای «وحید تاج» به تهیهکنندگی «سید محمدجواد معینی» و همت موسسه فرهنگی هنری «نای و نی» ۶ مردادماه در حیاط هنر کاخ نیاوران برگزار میشود و علاقهمندان جهت تهیه بلیت میتوانند از ساعت ۱۲ امروز (چهارشنبه) به سایت www.tik8.com مراجعه کند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ