ماکرون رنگ عوض کرد

0

 

 اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل ,ماکرون

رئیس جمهور فرانسه بعد از گفتگو با رئیس مذاکره کنندگان معارضین سوری مورد حمایت عربستان، موضع اخیر خود در قبال سوریه را تغییر داد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه که چند روز قبل اعلام کرده بود اولویت پاریس در بحران سوریه تغییر رژیم سوریه نیست و فرانسه هیچ جایگرین مشروعی را بجای اسد نمی شناسد، امروز چهارشنبه موضع خود را در خصوص سوریه تغییر داد.

 

این تغییر موضع بعد از گفتگوی ماکرون با ریاض حجاب رئیس به اصطلاح کمیته عالی مذاکرات سوریه که از سوی معارضین سوری تشکیل شده و مورد حمایت عربستان نیز هست انجام گرفت.

 

در همین رابطه دفتر ریاست جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ماکرون به حجاب اطمینان داده که فرانسه از موضع معارضین در بحران سوریه حمایت می کند.

 

از زمان آغاز بحران سوریه فرانسه به حمایت از گروه های شورشی و تروریستی حاضر در سوریه پرداخت و حتی با همکاری انگلیس بر اتحادیه اروپا فشار آورد تا برای تسلیح شورشیان سوری تحریم های خود علیه سوریه را لغو کند.

 

فرانسه در حمایت از تروریست های سوری حتی قوانین خود را نیز تغییر داده و اعلام کرد افراد کم سن و سالی که خواهان سفر به سوریه هستند نیازی به کسب مجوز والدین خود ندارند. این سیاست های پاریس اما نتیجه عکس داد و فرانسه در سال های اخیر تبدیل به یکی از اهداف اصلی تروریست هایی شد که از سوریه به زادگاه خود بازگشته اند.

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ