پرتغالی بی‌ملاحظه و دبیر یقه سفید

0

“نمی‌دانم بین کی‌روش و تاج چه گذشته است که حالا کی‌روش با لحنی چنین تند و عجیب خواهان کنار گذاشته شدن دبیر فدراسیون است.”

 آرش خوشخو در ادامه در هفت صبح نوشت: “این داستان به اتفاقات بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ برمی‌گردد و مصاحبه بدون ملاحظه و آماتوری جناب اسدی دبیر فدراسیون که از موضع یک تکنوکرات کلیشه‌ای ایران با دلایلی سست و عجیب که از کسی که سابقه بازی و فعالیت در فوتبال حرفه‌ای داشت بعید بود، نتایج تیم ملی در جام جهانی را ناکافی دانست و مانند کسی که بعد از سال‌ها به دنیای فوتبال بازگشته از موضع یک ناظم پیر و خمیده‌قد، خواستار محاسبه و ارزیابی حقوق در مقابل نتایج مرد پرتغالی شد. شگفت‌انگیز بود که دبیر فدراسیون نتواند تشخیص دهد که متر اندازه‌گیری شایستگی تیم‌های فوتبال آن‌هم در رده ملی ارضای روحیه ملی و عمومی است و معیارها  با ورزش‌های رکوردی، متفاوت است و چه بسیار تیم‌های ملی دوست‌داشتنی که به جام نرسیدند اما در ارزیابی‌ها موفق قلمداد شدند. به نظر می‌رسید اسدی در آن دوران خودخواسته چشم بر این بدیهیات (که هرکارشناسی در عرصه فوتبال به آن واقف است) بست و یک کینه پنهان را آشکار کرد. این غیظ پنهان و ظاهر الصلاح اما از چشم کی‌روش پنهان نماند و جنجال بزرگی به پا شد که در نهایت با دخالت رئیس جمهور حل و فصل شد.  حالا در دومین حضورمان در جام جهانی همه خرسند هستیم از این‌که آن نگاه خشک و مرتجعانه آقایان اسدی و دوستان با فشار مردم و حمایت رئیس جمهور ناکام ماند و فوتبال ما یک دوره بالندگی بالاتر از حد تصورات و برنامه‌ریزی‌های مدیرانی از جنس اسدی و دوستان را تجربه کرده است.

اما این پرده اول بود. در پرده دوم حالا این کی‌روش است که با بی‌ملاحظگی تمام، آرامش فوتبال ما را با یک بیانیه بی‌جهت و دوسر باخت برهم زده است و خواستار این شده که تاج قولش را عملی کند و اسدی را برکنار سازد. او اسدی را جادوگر خوانده است. راستش هنوز در حال آماده شدن برای واکنش به این اقدام ناپسند کی‌روش بودیم که جناب دبیر کل بازهم یادمان انداخت که یک مدیر یقه‌سفید در حوزه فوتبال چقدر می‌تواند آزارنده باشد. او ابتدا با ادبیاتی نژادپرستانه و بسیار زشت که اگر به گوش فیفا برسد مطمئنا با اسدی برخورد شدیدی خواهد شد، گفته که کی‌روش فکر می‌کند ایران مثل موزامبیک است! او سپس در لاین دوم حملات خود گفته که کی‌روش شاید در باغ وحش بزرگ شده وسپس  با ادبیاتی قابل انتظار گفته که حرف‌های کی‌روش توهین به ملت ایران است!

نمی‌دانم سرنوشت کی‌روش چه خواهد شد اما ادبیات آقای دبیر یقه‌سفید باید به شکل مناسبی ترمیم شود. پناه بردن اسدی به برج و باروی  ملیت،‌ دستمزد و مثلا دفاع از غرور ملی، شاید از چشم برخی پنهان بماند اما کسانی هم هستند که این نوع زیرورو کشیدن‌های بی‌دلیل را متوجه شوند. کی‌روش آتش را شروع کرد و مقصر اصلی است اما در هرشرایطی نگذارید این نوع ادبیات در فوتبال ما جریان پیدا کند.”

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ