قتل وحشیانه آتنا اصلانی؛دختر بچه ی پارس آبادی

جنایتی که یک شهر را بهم ریخت

416
از ناپدید شدن آتنا دختربچه پارس‌آبادی تا پیدا شدن جسدش در خانه قاتل، بیست روز پرالتهاب برای مردم، پلیس و مقامات قضایی شهر گذشت و سرانجام افشای راز قتل این دختربچه هفت ساله ضمن ابراز تأثر عمومی، خشم مردم پارس‌آباد را نسبت به این جنایت هولناک برانگیخت.
این خشم و تأثر مردم پارس آباد اردبیل چنان عمیق و گسترده بود که دادستان این شهر به میان مردم رفت و آنان را به صبر و آرامش دعوت کرد تا رسیدن قاتل بیرحم به پای دار مجازات، پرونده جنایت رویه قضایی خود را طی کند.به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» عواطف مردم پارس آباد نسبت به قتل فجیع آتنای هفت ساله جریحه دار شده و ضمن انتشار تصاویری از این دختر خردسال در شبکه‌های مجازی، اهالی شهر به خیابان‌ها آمدند و ضمن ابراز نفرت نسبت به مرد جنایتکار و دادن شعارهایی برای مجازات سریع این قاتل، خانه‌اش را سنگباران کردند.
بیست روز از ربوده شدن آتنا می‌گذشت اما تحقیقات نشان می‌داده این دختربچه ۱۶ روز پیش از این به قتل رسیده و به این ترتیب روشن می‌شود که آتنا چهار روز در اسارتگاه قاتل بیرحم زندانی بوده و سپس به قتل رسیده است.آتنای خردسال بیست روز پیش از پیدا شدن جسدش برای دیدن پدرش از خانه بیرون آمده و از آن پس ربوده شده است.
آن گونه که مقامات قضایی و پلیس اعلام کرده‌اند با گذشت پنج روز از گم شدن «آتنا اصلانی» عامل قتل دستگیر شده بود تا اینکه با گذشت بیست روز از ناپدید شدن دختربچه، جسدش را در پارکینگ خانه این مرد جانی پیدا کردند و تعجب عمومی این است که چرا در این مدت مأموران به بازرسی خانه او نپرداخته‌اند و روز دوشنبه این هفته با گذشت بیست روز پس از اعتراف قاتل به خانه‌اش رفته‌اند و با جسد آتنا در پارکینگ این خانه روبه‌رو شده‌اند.
اعتراف قاتل
ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از انتقال جسد آتنا اصلانی دختر هفت ساله پارس آبادی که جنازه وی پس از بیست روز مفقودیت روز گذشته در پارکینگ منزل مسکونی قاتل کشف شد، به پزشکی قانونی خبر داد.
وی گفت: با حضور سه پزشک متخصص در پزشکی قانونی، کالبدگشایی و نمونه برداری انجام شده و اظهارنظر تخصصی در این زمینه مستلزم بررسی آزمایشگاهی، سم شناسی و پاتولوژی است.
رسیدگی ویژه به پرونده قتل «آتنا اصلانی»

وی با بیان اینکه منتظر نظر پزشکی قانونی هستیم، تصریح کرد: متهم به ارتکاب قتل اعتراف کرده است و در زندان به سر می‌برد.

دادستان اردبیل از دستور رئیس کل دادگستری استان اردبیل مبنی بر رسیدگی فوق العاده و خارج از نوبت به این پرونده خبر داد و خاطرنشان کرد: پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و به صورت فوق العاده رسیدگی و حکم آن از سوی دادگاه کیفری یک استان صادر می‌شود و دادستانی مرکز استان نیز بر روند تحقیقات و آزمایشات تخصصی پزشکی قانونی نظارت ویژه خواهد داشت.

 

تلاش بی‌وقفه برای یافتن آتنا

دادستان پارس آباد نیز در این باره گفت: جسد آتنا در پارکینگ خانه مظنون اصلی پرونده پیدا شد و تحقیقات قضایی در این باره ادامه دارد. از زمان دریافت خبر گم شدن دختر ۷ ساله، دادسرا و مأموران آگاهی به‌صورت ۲۴ ساعته برای پیدا کردن این دختربچه تلاش کرده‌اند.

گزارش پلیس هم تأکید دارد که آتنا ۲۸ خرداد امسال برای رفتن نزد پدرش، خانه‌شان در محله پزشکیان پارس آباد در استان اردبیل را ترک کرد و پس از آن ناپدید شده است.

 

با شکایت خانواده او در پلیس آگاهی، پرونده‌ای تشکیل شد و با دستور دادستان پارس آباد تجسس پلیس آغاز شد. تیم جنایی با بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات محلی متهم را شناسایی کرد و سرانجام در بازرسی پارکینگ خانه این مرد جسد دختر هفت ساله کشف شد. جسد این کودک به دستور دادستان برای تعییـــــــن علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 

نماینده شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار درمجلس شورای اسلامی نیز در پی درگذشت آتنا اصلانی، ضمن صدور اعلامیه‌ای ضمن تشکر از تلاش مأموران در کشف این جنایت خواستار مجازات قاتل شد.

 

درخواست فرماندار از مردم برای حفظ آرامش
 در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

حجوم مردم به مغازه قاتل «آتنا» دختر پارس آبادی

فرماندار پارس‌آباد از مردم خواست پیگیری حادثه را به مراجع مسئول واگذار کنند تا اشد برخورد با قاتل انجام شود: تجمعات و جوسازی‌های بی‌مورد و ایجاد جو التهاب در جامعه موجب تأخیر در روند رسیدگی به پرونده قتل آتنا اصلانی می‌شود و این نه خواست ما و نه خواست شهروندان است.وی روز دوشنبه در اجتماع جمعی از مردم در مصلای شهر گفت: همه ما خواهان رسیدگی فوری به این پرونده هستیم، باید اجازه داد پرونده مسیر و مراحل قانونی خود را طی کند. خواست ما و نتیجه مطلوب این بود که این دختر معصوم صحیح و سلامت به آغوش خانواده خود برگردد که متأسفانه چنین نشد.این پرونده دارای ابعاد پیچیده‌ای بود، مطمئن باشید پرونده بدون فوت وقت و بسرعت رسیدگی و حکم الهی صادر و با قاطعیت اجرا خواهد شد.

واکنش وزیر کار

وی با اشاره به اینکه در بخش اعتیاد، طلاق، خودکشی، همسر و کودک‌آزاری و ضرب و جرح مسوولیت داریم، اضافه کرد: همچنین پیشگیری از مسوولیت‌های شناخته شده ماست و باید غربالگری‌های سلامت اجتماعی را گسترش دهیم.

ربیعی همچنین گفت: خبر آتنا ما را تکان داد و حتی به یاد ستایش در ورامین افتادیم که آتنا در پارس‌آباد و ستایش در ورامین طی سال گذشته و امسال مورد تجاوز افرادی که ناامنی روانی داشتند، دچار شدند و چه کنیم که فرزندان خودمان را به‌ گونه‌ای آموزش دهیم که نه ارزش‌های اجتماعی خدشه‌دار شوند و نه این کودکان قربانی مسائل تجاوز جنسی، چه کنیم که بچه‌هایی که در معرض آزار جنسی قرار می‌گیرند خانواده‌های خود را آگاه کنند تا دیگر شاهد ستایش‌ها و آتناها نباشیم.

علی ربیعی در نشست با روسای بهزیستی استان‌های سراسر کشور که به میزبانی لرستان در حال برگزاری است، با بیان این که اهمیت سیاست رفاهی بر کسی پوشیده نیست و تمام جامعه‌شناسان، اقتصاددانان و علوم سیاسی‌دانان بر این مساله اذعان دارند که بدون سیاست رفاهی تمام برنامه‌های توسعه‌ای شکست می‌خورد، اضافه کرد: برنامه‌های توسعه‌ای ریزش دارد و افراد جامعه در این برنامه‌ها می‌ریزند که در این راستا نیاز به سازمان‌های فعال و پویا داریم. افرادی که به طور طبیعی و ساختاری دچار عقب‌ماندگی و فرصت نابرابر می‌شوند باید بهزیستی به آنها بپردازد. نتیجه آثار گرد و غبار، مسائل آب، جنگ، ناامنی سیاسی، سیاست اجتماعی و اقتصادی، تیتر بزرگ روزنامه‌ها، دعوا، ناآرامی‌های اجتماعی نتیجه‌اش به بهزیستی برمی‌گردد. حتی بهزیستی با آثار و تبعات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی مواجه  است.

رد پای قاتل در سومین جنایت

 

خبرگزاری تسنیم به نقل از دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد نوشت: احتمال ردپای شیطان پارس‌آبادی در سومین قتل نیز وجود دارد و ما در پرونده قضایی “آتنا اصلانی” با یک قاتل سریالی مواجه هستیم.
 سید عبدالله طباطبایی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قضائی آتنا اصلانی در پارس‌آباد اظهار داشت: ردپای شیطان پارس‌آبادی در سومین قتل که مربوط به یک زن ۳۰ ساله در سال ۹۳ بوده نیز دیده می‌شود که هم‌اکنون تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و در حال حاضر نمی‌توان با قطعیت اعلام کرد که قاتل آتنا در این پرونده واقعا نقش داشته که به همین دلیل نیاز است که تا پایان تحقیقات نتایج مورد بررسی قرار داده شود.
وی افزود: شمار پرونده‌هایی که احتمال می رود با توجه به نحوه قتل، قاتل آتنا در آن‌ها نقش داشته باشد به سه پرونده می‌رسد که یکی از پرونده‌هایی که احتمال می‌رود ردپای شیطان پارس‌آباد در آن وجود داشته باشد مربوط به جسد سوخته یک زن در محله شهرک فجر پارس‌آباد است که در نزدیکی مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) کشف شده بود و بررسی این پرونده در سال ۹۳ توسط دادستان وقت پارس‌آباد، رحیم گلزاده انجام شده و مصاحبه‌هایی نیز در این زمینه با وی انجام شده بود.
ردپای قاتل «آتنا» در سومین قتل‌
طبق مصاحبه‌های انجام یافته با دادستان وقت پارس‌آباد سریعا پس از گزارش موضوع مبنی بر یافتن یک زن کلاملا سوخته شده ماموران آگاهی پارس‌آباد سر صحنه حضور یافتند و در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که این جسد بدون سر بوده و به طور کامل سوخته است که پس از آن ماموران آگاهی پارس‌آباد، تشخیص هویت این جنازه و نیز شناسایی و دستگیری عامل و یا عاملان این جنایت را در دستور کار قرار دادند.
دادستان عمومی و انقلاب سابق پارس‌آباد بیان کرد: به منظور بررسی‌های بعدی، این جسد سوخته و بدون سر، با هماهنگی و دستور مقام قضائی تحویل پزشکی قانونی منطقه شد و پس از بررسی‌های انجام یافته مشخص شد که این جنازه در حالی که حدود یک هفته قبل در داخل گونی در شهرک فجر رها شده بود، بعد از مرگ سوخته است.
وی تصریح کرد: با توجه به این که در این شهرستان نیز هیچ مفقودی در آن برهه زمانی و تا اکنون اعلام نشده و شکایتی نیز در این خصوص وجود ندارد احتمال این‌که جنازه متعلق به فرد غیربومی باشد بسیار محتمل است.

 

آتنا در خاک آرام گرفت

تشییع

پیکر بی جان آتنا اصلانی دختر ۷ ساله پارس آبادی امروز در حضور اقشار مختلف مردم در پارس‌آباد به خاک سپرده شد

به گزارش خبرنگار ایسنا، امروز مردم پارس آباد با غم اندوه پیکر بی جان آتنا اصلانی را  به خاک سپردند و در معصومیت این فرشته کوچک ماتم  گرفتند.

آتنا که از بهار عمرش فقط ۷ سال گذشته بود اشکهای مادر و دلنگرانی پدر را به دنبال خود کشاند و زودتر از موعد ازین جهان پر کشید و معصومانه رفت.

به گزارش ایسنا، امروز خیابانهای پارس آباد پر از ماتم بود چرا که فرزند کوچک این شهر ناجوانمردانه به آغوش خاک رفته بود.  پیکر بی جان آتنا اصلانی در میان خانواده چند هزار نفری خود در وادی الرحمه پارس آباد آرام گرفت.


 

مرتبط:

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ