دانشجوی قلابی سارق بود +عکس

0

 

دانشجوی قلابی که با کارت دانشجویی جعلی و سرقتی سایر دانشجویان وارد دانشگاه‌های مختلف می‌شد و اموال آنها را به سرقت می برد توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با شناسایی مکانی واقع در خیابان شهید مدنی موفق به کشف مقادیر زیادی اموال مسروقه از جمله دو دستگاه لپ‌تاپ شدند.

 

با بررسی مشخصات دو دستگاه لپ‌تاپ کشف شده، مشخص شد که متعلق به یکی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی است.

 

این دانشجو ضمن شناسایی دو دستگاه لپ‌تاپ، در خصوص نحوه سرقت اموالش به کارآگاهان گفت: ۲۵ اردیبهشت امسال در کلاس دانشگاه حضور داشتم؛ یکی از لپ‌تاپ‌ها نیاز به شارژ کردن داشت و به همین علت آن را به برق وصل کرده بودم و لپ‌تاپ دوم را نیز به صورت خاموش در زیر آن گذاشته بودم؛ مابین دو کلاس درس بود که برای دقایقی به همراه دوستان از کلاس خارج شدم اما زمانی که به کلاس بازگشتم، در کمال تعجب متوجه شدم که هر دو دستگاه لپ‌تاپم سرقت شده است.

 

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که خانم جوانی به نام الهام (متولد ۱۳۵۶) چند روز پیش، دو دستگاه لپ‌تاپ مسروقه را به خریدار اموال مسروقه تحویل داده است.

 

مأمورین بلافاصله با شناسایی محل سکونت «الهام» در خیابان شهید مدنی، او را دستگیر و در بازرسی از محل سکونتش موفق به کشف ده‌ها کارت دانشجویی متعلق به دانشگاه‌های مختلف تهران و همچنین ده‌ها کیف زنانه شدند.

 

الهام پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی، صراحتاً به دهها فقره سرقت از مراکز دانشجویی و سرقت اموال متعلق به دانشجویان به‌ویژه دانشجویان خانم اعتراف کرد؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانی‌که دانشجویان دختر قصد ورود به دانشگاه را داشتند، به همراه آنها وارد دانشگاه می‌شدم؛ حتی با آنها در کلاس اساتید حاضر می‌شدم تا زمان مناسبی برای سرقت اموال دانشجویان پیدا شود؛ معمولاً دانشجویان مابین کلاس‌ها، کیف‌ها و دیگر اموال خود را داخل کلاس جا می‌گذارند و خودشان از کلاس بیرون می‌روند و همین زمان، بهترین زمان برای انجام سرقت است؛ بیشتر کیف‌های پول و کارت‌های دانشجویی را سرقت می کردم.

 

«الهام. ت» در ادامه اعترفاتش گفت: چند هفته پیش برای سرقت به دانشگاه شهید بهشتی رفته بودم؛ در آنجا بود که توانستم لپ‌تاپ‌هایی که داخل یکی از کلاس‌ها قرار داشت را به راحتی برداشته و با خود از دانشگاه خارج کنم».

 

وی در خصوص علت سرقت مدارک شناسایی دانشجویان نیز گفت: مدارک شناسایی دانشجویان را به خاطر آن سرقت می کردم که بتوانم از کارت‌های دانشجویی آنها برای تردد در سطح دانشگاه‌های تهران استفاده کنم.

  اخبار اخبارحوادث,خبرهای حوادث,دانشجوی قلابی

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: متهم در اعترافاتش صراحتاً به ده‌ها فقره سرقت از مراکز دانشگاهی اعتراف کرده که از جمله آنها می‌توان به دانشگاه قلهک، علم و صنعت، کشاورزی کرج، دانشگاه آزاد واحد جنوب، دانشکده پرستاری دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد واحد شمال، دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه آزاد واحد جنوب، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه آزاد رودهن، دانشگاه الزهرا، دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد واحد تهران و …. اشاره کرد.

 

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان‌ـ خیابان ابوذر غفاری ـ جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ