دانشگاه آزاد به دامان انقلاب برمیگردد

3

 

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,یاسر هاشمی

 

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سخنان یک مسول دانشگاه آزاد مبنی بر” جنگ میز به میز” در این دانشگاه برای اعمال تغییرات فرهنگی ، گفت: واقعا شنیدن این جملات از زبان یک مسئول فرهنگی جای تاسف فراوان دارد و نشاندهنده فاصله عمیق فکری این فرد از فضای دانشگاهی است.

 

‏‎یاسر هاشمی رفسنجانی رییس سابق دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد، در گفت و گو با پایگاه خبری «انتخاب» با بیان اینکه امروز تفکر آیت الله هاشمی در بین آحاد مردم و بالاخص دانشگاهیان نهادینه شده است، تاکید کرد: اگر منظور این مسئول فرهنگی از اعمال تغییرات حذف تفکر آیت الله هاشمی از دانشگاه آزاد است باید به ایشان توصیه کنم بجای ”جنگ میز به میز” به دنبال ”جنگ با قلبها” برود ، چون  اندیشه اعتدال در دل میلیون ها دانشگاهی آگاه جای دارد.

 

‏‎فرزند آیت الله هاشمی همچنین به شدت از بخش دیگری از سخنان مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد انتقاد کرد و گفت: به چه حقی از رهبری نقل قول می کنید که دانشگاه آزاد اسلامی باید به دامان انقلاب برگردد، این بزرگترین جفا به رهبری است.

 

‏‎وی با بیان اینکه آیت الله خامنه ای از دوران ریاست جمهوری ایشان تاکنون ، همواره حامی و موید دانشگاه آزاد اسلامی بوده اند، تاکید کرد: سیره مدیریتی آیت الله هاشمی همواره مشورت حداکثری با رهبری بوده است و بدون حمایتهای امام خمینی و رهبرانقلاب، توسعه بی بدیل دانشگاه آزاد اسلامی ممکن نبود.

 

‏‎یاسر هاشمی رفسنجانی ادامه داد: هدف اصلی از زیر سوال بردن کارنامه ۳۵ ساله دانشگاه آزاد اسلامی،سیاه نمایی نسبت به نظام و  ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی  است .

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که «برخی ها دانسته یا نادانسته در دام دشمنان ایران اسلامی نیفتند و به تضعیف و تخریب این دستاورد بزرگ وبی نظیر انقلاب در حوزه آموزش عالی دست نزنند»

گفتنی ست حجت الاسلام کلانتری، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد روز ۱۳۹۶/۴/۲۰ در گردهمایی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد استان تهران و استان های همجوار و همچنین مسئولان نواحی بسیج دانشجویی کشور گفت: انقلاب فرهنگی توانست دانشگاه را از حلقوم ضد انقلاب بیرون بیاورد و در همین راستا امام خمینی نیز به موفقیت انقلاب فرهنگی اشاره کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو وی افزود: بچه های انقلاب توانستند با انقلاب فرهنگی دانشگاه را از حلقوم ضد انقلاب بیرون بیاورند، اما خودشان بعد از مدتی دچار چالش شده و زمین گیر شدند؛ که علت این مسئله ضعف محتوا، ضعف تحلیل و نداشتن عمق معارفی این دانشجویان بوده است.

حجت الاسلام کلانتری با بیان اینکه یکی از خطرات جدی که امروز نیز دانشجویان انقلابی را تهدید می کند این است که آنها اهل تفکر عمیق و جدی نیستند، تصریح کرد: آفت این تهدید به گونه ای است که همین دانشجویان انقلابی بعدها کتاب نوشتند و نام آن ما را اشتباه کردیم گذاشتند.

معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اظهار کرد: در واقع دشمن حرف خود را به خورد دانشجو می دهد و بعد شاهد شنیدن حرف های دشمن در دانشگاه ها از زبان دانشجویان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید دست دانشجویان برای مقابله با انحرافات پر باشد، تصریح کرد: کتابخوانی و گفت و شنودهای همه جانبه از مسائل مورد تاکید رهبر انقلاب هستند و در واقع چنین اقداماتی می تواند دست دانشجویان انقلابی را در مقابل دشمن پر کند.

حجت الاسلام کلانتری با بیان اینکه یکی از کارهای بنی امیه این بود که به مردم اجازه می دادند کلاس های توحیدی برگزار کنند ولی اجازه برگزاری کلاس های شعر را به آنها نمی دادند، تصریح کرد: ما باید کلاس بگذاریم و تاریکی ها را به دانشجویان معرفی کنیم تا آنها حقیقت را بشناسند.

معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه با تمام وجود در خدمت دانشجویان بسیجی هستم و برای این خدمت گذاری نیز استدلال، حجت و ایمان دارم، تصریح کرد: حتما شما جنگ تن به تن را شنیده اید؛ اما حالا ما در دانشگاه آزاد که نیمی از آموزش عالی کشور را به خود اختصاص داده، با جنگ میز به میز روبرو هستیم

حجت الاسلام کلانتری با تاکید بر اینکه نه دکتر ولایتی و نه بنده نیازی به این میزها و صندلی ها نداریم، اضافه کرد: این مسئولیت برای دکتر ولایتی هیچ ارزش افزوده مادی ندارد و برای من هم همین طور است، اما برای ما از ثواب و ارزش معنوی زیادی برخوردار است. برای دوستانی هم که وارد این تیم مدیریتی شده اند، همین گونه است؛ اما چون امر ولی است تمام جریانات از این وضعیت استقبال می کنند.

معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد گفت: این جنگ میز به میزی که در دانشگاه آزاد به راه افتاده، از طرف کسانی است که در این دانشگاه مناصبی داشته اند. به فرموده رهبر معظم انقلاب باید تلاش کنیم که دانشگاه آزاد به دامن انقلاب برگردد و به یک دانشگاه الگو و تراز انقلاب اسلامی تبدیل شود؛ البته معظم له گفته اند که این کار چند سالی طول می کشد. پس من خطاب به شما دانشجویان می گویم که خیلی عجله نکنید.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ