روحانی مجروح در حادثه مطرح: امر به معروف نبود

1
روحانی مصدوم حادثه مترو شهرری گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر و یا درگیری احتمالی بنده با فرد ضارب که از سوی برخی مقامات و نهادها منتشر شد، صحت ندارد.

به گزارش باشگاه‌خبرنگاران‌جوان؛ روحانی مصدوم شده در حادثه مترو شهرری در تشریح درگیری روز گذشته اظهار داشت: ضارب را اصلا ندیدم و به صورت ناگهانی و از پشت با جسمی تیز ضربه ای به گردنم وارد کرد.

 

وی افزود: همه این وقایع در چند ثانیه رخ داد. وقتی ضربه به گردنم وارد شد درصدد مقاومت برآمدم و تلاش کردم جسم تیز را از ضارب بگیرم، به همین دلیل و با مقاومت در برابر حمله ضارب، کف دست چپ و گونه سمت راست صورتم نیز دچار پارگی شد و پس از آن از حال رفته و چیزی متوجه نشدم.

 

روحانی مصدوم شده در حادثه مترو شهرری گفت: ۲ نفر از حاضران در ایستگاه نیز تلاش کردند که جسم تیز را از ضارب بگیرند که آنها نیز در جریان درگیری با ضارب مصدوم شدند.

 

وی افزود: موضوع امر به معروف و نهی از منکر و یا درگیری احتمالی بنده با فرد ضارب که از سوی برخی مقامات و نهادها منتشر شد، صحت ندارد .

اما روزنامه کیهان دیروز خبری با این مضمون منتشر کرد:

سردار غیب‌پرور رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین ضمن جویا شدن روند درمانی مجروح این حادثه، با اشاره به تاکیدات مکرر اسلام مبنی بر مسئولیت جمعی افراد در امور اجتماعی گفت: وظیفه دستگاه‌های مختلف و خصوصا دستگاه قضایی زمینه‌سازی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر این که امنیت اماکن عمومی و امنیت نوامیس آحاد جامعه حق مردم است گفت: باید مراقبت نمود که شرایط اجتماعی جامعه به سمتی پیش نرود که عده‌ای معدود به حقوق مردم تعرض نموده و امنیت آنها را به مخاطره بیاندازند.
سردار غیب‌پرور با بیان اینکه برخورد با معضلات اجتماعی و اخلاقی علاوه بر کار انتظامی نیازمند کار فرهنگی می‌باشد، گفت دستگاه‌های فرهنگی کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند باید نسبت به فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم اقدامات لازم را انجام دهند.
به گزارش مهر، وی در پایان با تشکر از عملکرد نیروی انتظامی در این حادثه گفت: نباید اجازه داد متجاهران به نوامیس مردم گستاخانه به حقوق مردم تجاوز نمایند.
گفتنی است وضعیت جسمی این روحانی در حال بهبودی است. حجت‌الاسلام ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما درباره چگونگی حادثه گفت که در ایستگاه مترو و در بین جمعیت منتظر قطار بوده است که ناگهان و بدون هیچ دلیل خاصی مورد حمله فرد مهاجم قرار گرفته و با چاقو چندین بار و از چند ناحیه از جمله گردن و صورت مورد اصابت قرار می‌گیرد. گفتنی است فرد مهاجم با دخالت نیروهای پلیس پس از چند دقیقه با شلیک گلوله کشته می‌شود.در این حادثه دو شهروند جوانمرد که به دفاع از روحانی وارد درگیری می‌شوند نیز مجروح می‌شوند که به صورت سرپایی مداوا می‌شوند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ