درخواست برای نامگذاری خیابانی به نام «میرزاخانی»

0

ایلنا: فاطمه راکعی در مراسم خاموشی یک ذهن زیبا بزرگداشت پرفسور مریم میرزاخانی با بیان اینکه امروز از مریم میرزاخانی و آتنا یاد می‌کنیم، اظهار کرد: مریم نماد خلاقیت و ابتکار بود و اتنا نماد زن و دختر ایرانی است. ما باید بیندیشیم از این گل‌هایی که ممکن است در طوفان و طغیان تبهکاری پرپر شوند چگونه مراقبت کنیم و سعی کنیم آنها را کشف کرده تا از آتناها و مریم‌ها را بسازیم.

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش با بیان اینکه قانون اساسی ما مترقی است، گفت: باید بیندیشیم چگونه هر نهادی مسئولیت خود را بپذیرد تا تبعیض جنسیتی وجود نداشته باشد. شورای‌شهر نیز با وجود ۶ زن بتوانند شئون زنان از لحاظ فیزیکی و معنوی حفظ شود.

راکعی از شورای‌شهر درخواست کرد خیابان یا دانشکده ریاضی دانشگاه شریف به نام مریم میرزاخانی شود.

در ادامه حائری‌زاده مدیر منظومه خرد با بیان اینکه من حامل پیام مریم هستم، گفت: مریم بستری را فراهم کرد تا کودکان ما اعتماد به نفس خود باوری و پشتکار را بیاموزند.

او با بیان اینکه معلم تحصیلگر است، اظهارکرد: مریم درک کرده بود که معلم نیز تحصیلگر است. ما در مدارس و دانشگاهمان مانند مریم کم نداریم اما باید ببینیم که چگونه می توانیم تسهیل گر این افراد باشیم.

مدیر موسسه خرد با تاکید براینکه تحول در وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش یک امر سهل و ممتنع است خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز برخی این تحول را بسیار پیچیده می دانند. همچنین فرهیختگان جامعه ساعتی از وقت خود را صرف اموزش کنند و پژوهش را در عمل پیش ببرند.

حائری‌زاده با بیان اینکه مهمترین ویژگی مریم تواضع او بود، تصریح کرد: مریم محصول یک آموزش مناسب در مدرسه بود. او پارادایم‌های ذهنی را شکست و تابو ورود زنان به المپیاد را از بین برد. معتقدم با شکست پارادایم ذهنی می توان راه را برای فرزندان باز کنیم و باور کنیم فرزندان ما از ما تواناتر هستند و اینده را می سازند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ