شاخصه‌ی جدی تأمین امنیت به روایت دادستان قزوین

0

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: از شاخصه‌های بارز در تأمین امنیت مردم و جامعه برخورد با اراذل‌واوباش است و دستگاه قضایی در تثبیت امنیت جامعه هیچ‌گونه سهل‌انگاری و مماشات را نمی‌پذیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: مبارزه با پدیده‌های مجرمانه و ناهنجاری‌های اجتماعی که موجب تعرض به امنیت عمومی و سلامت اجتماعی می‌شود، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی برای رسیدگی به مطالبات مردم آماده است و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که با استناد به قانون، همکاری پلیس و استفاده از قضات باانگیزه با شرارت‌ها و جرائمی که مخل امنیت است، برخورد می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: دستگیری و جمع‌آوری اراذل‌واوباش می‌تواند گام مهم و محکمی در جهت رسیدن به امنیت اجتماعی و جلوگیری از شکل‌گیری باندهای حرفه‌ای تبهکاری باشد که می‌تواند سلامت روانی را در جامعه با کاهش جرائم ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: از شاخصه‌های بارز و جدی در تأمین امنیت مردم و جامعه برخورد با اراذل‌واوباش است و دستگاه قضایی در تثبیت امنیت جامعه تمام تلاش خود را کرده و هیچ‌گونه سهل‌انگاری و مماشات را نمی‌پذیرد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: به‌طورقطع تلاش پیگیرانه نیروی انتظامی و قوه قضائیه برای دستگیری و برخورد با زورگیران و اوباش حرکت مثبتی است که نباید به اقدامات مقطعی محدودشده بلکه باید به‌صورت مداوم در دستور کار نهادهای ذی‌ربط قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اراذل‌واوباش گروهی هستند که باقدرت نمایی و سرکشی و بی‌توجهی به قانون و اخلاق، آسایش و آرامش مردم را از بین برده و امنیت و نظم اجتماعی را متزلزل کرده‌اند، این قبیل افراد در رفتارهای خود بر قانون‌شکنی در ملأعام اصرار داشته و قوانین و حتی اخطارها را به سخره می‌گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تأکید کرد: کیف ربایی، سرقت همراه با آزار و اذیت، شرارت‌های محلی، درگیری دسته‌جمعی، ایجاد رعب و وحشت، مزاحمت برای نوامیس و خلل در نظم عمومی جامعه ازجمله جرائمی است که از سوی اراذل‌واوباش سر می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: در نحوه برخورد با این مجرمان باید به‌گونه‌ای رفتار شود که از قهرمان‌پروری این افراد در میان سایر هم‌گروهی‌های آن‌ها جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی گفت: خوشبختانه در حال حاضر دستگاه قضایی در خصوص جرائم خشن که امنیت عمومی را مختل می‌کند، سیاست روشنی دارد و آن برخورد قاطع با مجرمین است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد: برخورد قاطعانه با اراذل‌واوباش بی‌تردید خواسته تمامی شهروندان هست، در چنین شرایطی، مبارزه با پدیده‌های مجرمانه و ناهنجاری‌های اجتماعی که موجب تعرض به امنیت عمومی و سلامت اجتماعی می‌شود، بی‌شک ضرورتی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت.

وی ادامه داد: مهم‌ترین تأثیر برخورد با اراذل‌واوباش احساس امنیت اجتماعی است و احساس امنیت، آرامش روحی و تأثیرات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را به بار می‌آورد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: البته بعد از مرحله جمع‌آوری باید برای نگهداری و بازپروری این افراد فکر اساسی شود زیرا این دوره مهم‌ترین نقش را در خارج شدن مجرمان از چرخه تبهکاری دارد.

وی یادآور شد: تلاش ما این است که مردم احساس آرامش کنند و امیدواریم در برخورد با این‌گونه ناهنجاری‌ها اقتدار دستگاه قضا و نظام را به منصه ظهور برسانیم و با این‌گونه برخوردها آرامش را در میان مردم ایجاد کنیم.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ