انتقام‌ از همسر سابق در فضای مجازی

1
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری فردی خبر داد که عکس و مطالب غیر اخلاقی علیه همسر سابقش را در فضای مجازی منتشر کرده بود.

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ ‌حاج‌علی صالحی‌ افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از ورود پرونده‌ای با موضوع هتک حیثیت در فضای مجازی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری، تحقیقات خود را آغاز کردند.

 

وی اظهار کرد: در ابتدا شاکیه اظهار داشت؛ شخصی ناشناس در فضای مجازی و از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به ایجاد اکانت (حساب) جعلی و بارگذاری مطالب کذب و غیر اخلاقی با تصاویر او در آن صفحه مجازی کرده و عکس او را از طریق اکانت مشخصی برای دوستان و آشنایان ارسال کرده که سبب هتک حیثیت و به مخاطره افتادن آبروی شاکی شده است.

 

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: پس از انجام تحقیقات مقدماتی و با استفاده از روش‌های فنی‌ و اقدامات پلیسی مشخص شد گردانندگان‌ اکانت‌ها فقط یک نفر است، متهم به صورت تلفنی به پلیس فتا احضار شد و گوشی هوشمند نامبرده مورد بررسی قرار گرفت و در بررسی به عمل آمده توسط اداره فنی و بررسی ادله دیجیتال جرم‌، مستندات مرتبط با پرونده از گوشی متهم استخراج شد و در ادامه پیرامون پرونده از متهم، تحقیق به عمل آمد.

 

سرهنگ صالحی ادامه داد: ‌متهم در ابتدا منکر قضیه شد اما پس از مواجهه با مدارک و مستندات ادله دیجیتال جرم به بزه انتسابی معترف شد و اظهار کرد؛ قبول دارد که گرداننده صفحات شبکه‌های اجتماعی موضوع پرونده است و شاکیه نیز در گذشته همسرش بوده است.

 

وی ادامه داد: متهم اظهار کرده که به مدت یکسال اختلافاتی بین آنان در جریان بوده است، به همین علت و به انگیزه انتقامجویی و تسویه حساب شخصی اقدام به راه‌اندازی اکانت مورد نظر کرده و مطالب کذبی را در آن صفحه مجازی به شاکیه انتساب داده است.

 

این مقام انتظامی افزود: در نهایت با توجه به اعتراف متهم به بزه انتسابی پرونده، تکمیل و در معیت طرفین به دادسرا، ارسال و برای متهم به اتهام هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی، قرار قانونی صادر شد.

 

سرهنگ صالحی تصریح کرد: با ورود تکنولوژی‌های نو در زندگی مردم و نفوذ به حریم خصوصی افراد و از طرفی متاسفانه عدم فرهنگ‌سازی مناسب و آموزش و آگاه سازی عامه مردم نسبت به این فضا و آسیب‌ها و تهدیدات پیش رو‌، هر روز ما شاهد وقوع جرایم در این بستر هستیم و می‌طلبد که مردم با هوشیاری و آگاهی بیشتری تصاویر و اطلاعات خصوصی خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی قرار دهند.

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ