دستگیری و آزادی زن مینی ژوپ پوش عرب

22

مقام‌های عربستان سعودی اعلام کردند که زن جوانی که ویدیوی قدم زدن او با مینی‌ژوپ در یک روستا خبرساز شده بود، بدون آن که اتهامی به او وارد شود، آزاد شده است.

بیانیه وزارت اطلاع‌رسانی عربستان می‌گوید که پرونده مربوط به ویدیوی این زن، که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت، بسته شده است.

روز سه‌شنبه پلیس عربستان سعودی از این زن جوان بازجویی کرده بود. تلویزیون دولتی عربستان پیشتر خبر داده بود که پرونده این زن که در روستای اشقیر “لباس نامناسبی به تن داشته” به دادستانی ارجاع شده است.

دیروز سه‌شنبه ۱۸ ژوییه (۲۷ تیر) روزنامه‌های سعودی از یک سخنگوی پلیس نقل کردند که این زن در جریان بازجویی گفته است که انتشار ویدیو کار او نبوده است.

روزنامه‌های محلی گزارش دادند که این زن، با نام خلود، “اعتراف کرده” که با همراهی مردی محرم، به روستای تاریخی اثریه، مکان ضبط ویدیوی جنجالی رفته است.

انتشار فیلمی از این زن با پوششی که در عربستان برای زنان ممنوع است، جار و جنجال زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرد و عده‌ای خواهان مجازات او به خاطر زیر پاگذاشتن قوانین شرع شدند.

اما گروهی هم از این زن دفاع کردند و”شجاعت” او را ستودند.

 

نیروهای دولتی عربستان در نهایت دیروز زن جوانی را که در روزهای گذشته با انتشار یک ویدئوی جنجالی از نحوه پوشش خود بحث های دامنه داری را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی این کشور ایجاد کرده بود، بازداشت کردند.

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه خبری “سی بی اس” آمریکا، نیروهای پلیس امنیت اخلاقی عربستان دیروز در شهر ریاض این زن جوان را دستگیر کردند.

دستگیری زن جوان سعودی که دامن کوتاه پوشیده بود
حساب توییتری شبکه تلویزیونی الاخباریه عربستان گفته است پلیس سعودی در پی اعلام جرم دادستانی علیه این زن وارد عمل شده و او را دستگیر کرده است.

جزییات زیادی از این زن جوان منتشر نشده است تنها برخی رسانه ها نوشته اند او خود را ” خلود مدل” معرفی کرده است.

این زن جوان در روزهای گذشته با انتشار یک ویدئو از خود در حال قدم زدن با دامن کوتاه و تاپ در یک منطقه تاریخی در روستایی در شمال ریاض، جنجال گسترده ای به پا کرده است.

پوشیدن لباس کوتاه در عرف اجتماعی عربستان امری مذموم است اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست از منظر الزام قانونی زنان عربستان ملزم به رعایت چه استانداردهایی هستند.

عربستان سعودی دارای جمعیت جوانی است و بیش از ۵۰ درصد از جمعیت این کشور زیر ۲۵ سال سن دارند.

تصویری از ویدئوی جنجالی این زن جوان سعودی که خود را “خلود مدل” معرفی کرده است.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ