یک کارخانه خودروسازی فوق مدرن (+عکس)

0

نقشه های ساخت پردیسی در کالیفرنیای شمالی رونمایی شد که شمایلی علمی-تخیلی دارند و متعلق به کارخانه خودروسازی «فارادی فیوچر» هستند. «فارادی فیوچر» یا به اختصار «FF» همان شرکت امریکایی و البته تحت حمایت سرمایه های یک گروه چینی است که اخیراً خبر ساخت «پرشتاب ترین خودروی الکتریکی جهان» را اعلام کرده بود. به گزارش «مد آرشیتکت» این پردیس که در محل پایگاه سابق نیروی دریایی در «مر آیلند» ساخته می شود تنها برای پروسه های تحقیق، توسعه و ساخت «فارادی فیوچر» به کار نمی رود بلکه برای برنامه های عمومی نیز در اختیار خواهد بود و در این راستا به ترمیم زیست محیطی منطقه نیز کمک خواهد کرد.

به گزارش گروه فناوری عصر ایران؛ این محل که فعلاً با نام «پردیس زئوس FF» شناخته می شود، محیطی در حدود ۱۳۰۰۰۰ متر مربع با ۲۰۰۰۰ متر مربع زیربنا را شامل می شود. گزارش «مد آرشیتکت» دو ساختمان را نشان می دهد که در چشم انداز چمنزارهای این محل قرار گرفته اند. این ساختمان ها یادآور اشیا فرازمینی هستند و گویا برای به چالش کشیدن بازار امروزی خودرو طراحی شده اند.

برجی تندیس-مانند و جذاب که در بخش مرکزی پروژه قرار دارد

بخش مرکزی این پروژه، مرکز تجربه کاربری است که برجی تندیس-مانند و صیقلی را شکل داده. مشتریان «فارادی فیوچر» از این مکان می توانند خودرویشان را ببینند که از انبار بیرون آورده می شود، سپس روی ریلی با شیب کم به سمت بالا آمده و به سالن نمایش منتقل می شود؛ جایی که مشتریان می توانند خودروی خودشان را ببینند. ورود به این بخش از پردیس برای عموم آزاد خواهد بود و بازدیدکنندگان می توانند از این مکان، دیگر بخش های پردیس را نیز تماشا کنند.

گویا این محل برای به چالش کشیدن بازار امروزی خودرو طراحی شده است

 

در این تشکیلات دوقلو، می توان حیاط های داخلی را مشاهده کرد که نور طبیعی را به داخل ساختمان هدایت می کنند و همچنین فضایی برای گپ و گفت به وجود می آورند. در طرح های منتشر شده از این ساختمان می توان سقف های برآمده ی بزرگی را دید که در کنار حیاط های داخلی و سیستم های نمای شیشه ای، جذب نور خورشید را به حداقل رسانده و تهویه ای طبیعی برای ساختمان فراهم می کنند. سقف ها پوشیده از پنل های انرژی خورشیدی هستند که قابلیت تولیدشان برای تامین نیازهای روزانه پردیس کفایت می کند.

در سازه های مرتفع این طرح «اف اف» ژنراتورهای بادی به منظور ذخیره انرژی بیشتر (برای مواقع لازم) استفاده شده است.

بخشی از پردیس برای بازدید عموم آزاد خواهد بود

 

طرح منتشر شده سقف های برآمده و سیستم های نمای شیشه ای را نشان می دهد

 

در طراحی این ساختمان حیاط های مدرن داخلی به وفور یافت می شوند

 

طرح های منتشرشده، تمرکز بر محیط های کاری با طرح باز را نشان می دهند

 

سقف ها پوشیده از پنل های خورشیدی هستند

 

طرح طبقه همکف

 

طرح طبقه ۱+

 

اطلاعات پروژه :

نام: پردیس زئوس FF

مکان: مر آیلند، کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا

نوع کاربری: پارک صنعتی با تکنولوژی بالا، اداری

متراژ محل: ۱۳۰۰۰۰ متر مربع

متراژ ساختمان: ۲۰۹۰۳ مترمربع

مدیران: ما یانسونگ، دانگ کئون، یوسوکه هایانو

تیم طراحی: زنگ هائو، جیکوب هو، ژانگ تینگفو، لی یوآن هائو، یان ران، هی زیاکانگ، کین لی، لی گوانچونگ، برشت ون اکر، یوکان یاناگاوا، ونگ ییمینگ

گفتنی است فارادی فیوچر یک شرکت نوپای آمریکایی در زمینه تکنولوژی است که روی پیشرفت و توسعه خودروهای هوشمند برقی تمرکز دارد. این شرکت در آوریل ۲۰۱۴ پایه گذاری شد و مقر اصلیش در شهر لس آنجلس کالیفرنیا و در منطقه صنعتی هاربر گیت وی و در مجاورت شهر کارسون قراردارد. تعداد کارمندان این شرکت از زمان تاسیس تا سال ۲۰۱۶ به ۱۰۰۰ نفر بالغ شد. شریک مالی این شرکت شرکت چینی لی اکو که به تولید لوازم الکتریکی می پردازد و توسط جیا یوتینگ هدایت می شود.

نام شرکت فارادی فیوچر به خاطر یکی از اصول بنیادی فناوری موتورهای الکتریکی به نام عنوان قانون القای فارادی انتخاب شد که خود این قانون نیز به افتخار دانشمند انگلیسی مایکل فارادی که قانون القای الکترو مغناطیسی را کشف کرد نامگذاری شده است.

این شرکت اولین خودرو مفهومی خود که یک خودرو تک سرنسین اسپرت به نام FF ZERO1 بود را در ژانویه ۲۰۱۶ در نمایشگاه خودروهای الکترونیکی رونمایی کرد اما زمان تولید آنرا اعلام نکرد. فارادی فیوچرز اولین خودروی تولیدی خود را که یک خودرو متصل به اینترنت پیشرفته است بنام FF 91 در ژانویه ۲۰۱۷ در نمایشگاه CES رونمایی کرد. مدل Alliance Edition این خودرو به صورت محدود و در ۳۰۰ دستگاه ساخته خواهد شد و تحویل سفارش‌ها از سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد.(ویکیپدیا)

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ