روحانی برای انتخاب کابینه، از چه کسانی لیست گرفته است؟

1

 

اخبارسیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار جدید

 

محمود صادقی نماینده تهران در گفت وگو با روزنامه اعتماد به دیدار اصلاح طلبان با رئیس جمهور در باره انتخاب کابینه پرداخت.

 

وی گفت:

 

*آقای روحانی در هر دو دیدار گفتند من از این تعاملات استفاده می‌کنم.

 

*ایشان در دیدار اول سیستم خودشان در چینش کابینه را توضیح داد که از چه منابعی مشورت می‌گیرد. ایشان گفت از سه دسته به من لیست دادند. یک دسته ستاد انتخاباتی ایشان با محوریت آقایان بانک و شریعتمداری؛ دسته دوم اصلاح‌طلبان با محوریت آقای جهانگیری که لیستی را به ایشان داده‌اند. آقای روحانی گفت من به آقای جهانگیری گفتم فکر کن خودت رییس‌جمهور هستی و می‌خواهی کابینه را بچینی و همان افراد را به من معرفی کن. دسته سوم هم اصولگرایان معتدل بودند که به ایشان لیست داده‌اند. آقای روحانی گفت در نهایت همه اینها را دفترم جمع‌بندی کرده است.

 

*ایشان گفت در کنار اینها دو عامل تعیین‌کننده هم وجود دارد. اول نظرات رهبری و دوم هم رای اعتماد مجلس. به هر حال آقای روحانی بر تاکیدات ما صحه می‌گذاشت و می‌گفت به خواسته‌های مردم توجه دارم.

 

*در دیدار دوم بعضی از دوستان پرسیدند چند درصد از کابینه تغییر خواهد کرد که ایشان اشاره‌ای به ۵٠ درصد داشت. نکته‌ای که ایشان در هر دو دیدار گفت این بود که من هم در کابینه اول و هم دوم کل لیست وزرا را خدمت رهبری برده‌‌ام و الان هم در حال رایزنی هستیم. گفتند برای هر سمتی گزینه‌های مختلفی را به ترتیب داریم که اگر مثلا در مورد اولی توافق نشد به ترتیب به گزینه‌های بعدی برسیم.

 

*بعضی از دوستان ابراز کردند این کار چه ضرورتی داشت؟ به هر حال به‌طور‌سنتی هماهنگی با رهبری درباره سه وزارتخانه که وزرای آنها در شورای عالی امنیت عضو هستند انجام می‌شود حالا چه ضرورتی دارد که به‌طورکامل همه کابینه هماهنگ شود؟ این شاید برای جایگاه رهبری هم مناسب نباشد. اما ایشان گفت به هر حال من اعتقاد دارم و این کار را انجام می‌دهم.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ