ایراد حافظی به گزارش علیرضا‌دبیر در شورای‌شهر: انتظار داریم این گزارش‌ها را شهرداری ارائه کند نه شما !

1
عضو شورای شهر تهران گفت: در صورتی که فایل گزارش نظارتی پروژه‌های تملک دارایی سرمایه‌ای سال ۹۵ پیش از جلسه در اختیار کمیسیون قرار می گرفت، عملکرد بهتری در این جلسه صورت می‌گرفت.

به گزارش انتخاب، اقبال شاکری، عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر در واکنش به گزارش نظارتی یک‌ساله پروژه‌های تملک‌ دارایی سرمایه‌ای سال ۹۵ شهرداری تهران که توسط علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر ارائه شد، بیان داشت: بسیاری از پروژه‌ها نسبت به زمانبندی عقب هستند و با پروژه‌های دولتی در این مورد مطابقت می‌کند که این مسئله باید کاهش پیدا کند چرا که بودجه از خودمان است و نیازی به تامین بودجه دولتی نداریم. بنابراین باید اولویت‌بندی صورت گیرد.

او افزود: استفاده از آیین‌نامه مالی‌معاملاتی باید یک بار برای همیشه حل شود.

حکیمی‌پور در ادامه جلسه در مورد این گزارش بیان داشت: صورت وضعیتی به شورا ارائه شده است، اما اینکه چه چیزی از این صورتجلسه حاصل می شود مشخص نیست. در واقع خروجی درستی ندارد و فقط یک گزارش وضعیت است. باید شهرداری گزارشی را در مقابل این گزارش ارائه دهد تا اعضا آن را تطبیق بدهند تا متوجه مشکلات شهرداری نیز بشویم.

وی افزود: در بحث شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری نیز باید بگویم که آنها نمی‌توانند معاملات شهرداری را بی‌اثر کنند. اینکه هیات مدیره اختیار دارد درست نیست و این مسئله باید از نظر حقوقی حل شود. نمی‌توان قانون شهرداری و ترک تشریفات را در نظر نگرفت.

او افزود: در رابطه با تعدیل‌ها باید اظهارنظر شود و در گزارش‌ها نیز عدد و نیاز آن مشخص شود. یعنی مشخص شود که این تعدیل‌ها از نظر مالی تا چه اندازه شهرداری را دچار ضرر و زیان کرده است. همچنین اعلام کردند که عدد ۴۱ میلیارد تومان شامل پروژه‌های نیمه‌تمام نیز می‌شود؛ اما گویا پیش از این دوستان اعلام کردند که کل پروژه‌های نیمه‌تمام ۴۱ هزار میلیارد تومان است. بنابراین در این خصوص نیز توضیحاتی باید ارائه شود.

علیرضا دبیر در پاسخ به این اظهارات شاکری گفت: شورای شهر آینده ۱۹ هزار میلیارد تومان بودجه می‌خواهد. همچنین تا تاریخ ۳۱/۳/۹۵ کل بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است که در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ این رقم ۱۵ هزار میلیارد کمتر شده است.

در ادامه جلسه رحمت‌الله حافظی، عضو دیگر شورای شهر در واکنش به گزارش دبیر بیان داشت: انتظار داریم این گزارش‌ها را شهرداری ارائه کند که مسئولیت پاسخگویی را بپذیرد. منطق ایجاد می‌کند که شهرداری به صورت سنواتی آن را اعلام کند. همچنین این گزارش باید پیش از جلسه در اختیار کمیسیون ها قرار گیرد، چرا که نمی‌شود از روی مانیتور تجزیه و تحلیل و سوال کرد و قبل از آن باید در اختیار اعضا قرار گیرد.

حافظی در ادامه گفت: در گزارش آقای دبیر علت عدم تخصیص احداث پیاده‌روی دریاچه چیتگر این اعلام شده است که شرکت جدیدی در حال احداث است. این سوال به وجود می‌آید که این شرکت کجاست، کار آن چیست، نباید از روی مانیتور همه آنها را حدس زد.

او در ادامه گفت: در بخش دیگری از گزارش هزینه‌های غیرمرتبط ذکر شده است، این به چه معناست؟ همچنین کمک به ساخت مراکز فرهنگی را فاقد اولویت عنوان کرده‌اند. شما در جایگاهی نیستید که اولویت را تعریف کنید. اینها مصوبه شورا است براساس آن بودجه پیش‌بینی و محقق شده است. این پول کجا رفته است؟

حافظی تاکید کرد: اجرای پروژه در اراضی غیرملکی شهرداری تخلف است و جرم محسوب می‌شود. بنابراین این مسئله نیز در گزارش جای تامل دارد. همچنین تامین اعتبار پروژه‌های غیرمصوب از محل اعتبار پروژه‌های مصوب خلاف قانون است. نباید تخصیص اعتبار برای پروژه‌ها سلیقه‌ای صورت گیرد بنابراین بهتر است این گزارش در اختیار کمیسیون قرار گیرد تا مشخص شود چرا در سه سال گذشته محقق نشده است.

منبع: ایلنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ