پپ گواردیولا یک میلیارد یورویی شد! (عکس)

0

اگرچه همیشه از پپ گواردیولا به عنوان کسی که بیشتر بر پایه استفاده از بازیکنان جوان و آکادمی شرایط را مدیریت می کند نام برده شده، اما او از آغاز دوران هدایت بارسا تاکنون بالغ بر یک میلیارد یورو سرمایه گذاری در زمینه جذب بازیکن داشته است.

در همین تابستان امسال، سیتیزن ها برای تقویت  خط دفاعی خود و خرید ستارگانی چون واکر، دانیلو و مندی حدودا ۱۳۸ میلیون یورو هزینه کرده اند.

البته تابستان امسال با صرف ۲۴۰ میلیون یورو، گرانترین تابستان پپ در بین ۹ فصل دوران کاری وی بوده و آنها فاصله چندانی با رئال مادرید سال ۲۰۰۹ که با صرف ۲۵۷ میلیون یورو و خرید بازیکنانی چون رونالدو و کاکا، گران ترین تابستان تاریخ یک تیم را رقم زدند ندارند.

اما تجربه گواردیولا در لیگ برتر با پرداخت ۴۵۳ میلیون یورو تا اینجا، از کل دوران کاری در بارسا با ۳۴۱ و بایرن با ۲۰۳ میلیون یورو گران تر شده است.

اگرچه سبک بازی تیم های پپ همیشه هجومی بوده، اما او برای تقویت بخش هجومی ۳۸۲ و اما برای خرید دفاع و سنگربان ۴۳۶ میلیون یورو پرداخت کرده است.

اگرچه گران ترین بازیکن دوران کاری گواردیولا زلاتان است که در سال ۲۰۰۹ با ۶۵ میلیون یورو از اینتر راهی بارسا شد، اما دیگر بالانشینان این لیست همه از سیتی هستند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ