سقوط سهام کمپانی بسون بعد از شکست «والرین»

0
آی ‌سینما: افتتاحیه افتضاح فیلم اکشن، علمی-تخیلی «والرین و شهر هزار سیاره» در سینماهای امریکای شمالی، سقوط سهام «اروپاکورپ» را به دنبال داشته است. جدیدترین فیلم لوک بسون از جمعه گذشته و همزمان با اکران «دانکرک» در گیشه امریکا روی پرده رفت و فقط ۱۷ میلیون دلار فروخت. ساعاتی پس از اعلام نتایج افتتاحیه این فیلم در روز دوشنبه، سهام کمپانی لوک بسون تا ۸٫۳۱ درصد سقوط کرد.
سقوط سهام کمپانی بسون بعد از شکست «والرین»

در حالی‌که با ۱۸۰ میلیون دلار بودجه ساخت، «والرین» پرهزینه‌ترین فیلم مستقل تاریخ سینما به شمار می‌رود، اکران آن در بیش از ۳۵۰۰ سالن سینمای امریکای شمالی با شکست روبه‌رو شده است. داستان این فیلم بر اساس مجموعه‌ای از کتاب‌های مصور فرانسوی و با بازی دین دیهان و کارا دلوین مقابل دوربین رفته است.

تیم وستکات تحلیلگر ارشد مقیم لندن در گفت‌وگو با «هالیوود ریپورتر» علت شکست «والرین» را استراتژی نابجا و پرخطر کمپانی «اروپاکورپ» در نحوه پخش این فیلم دانسته است. به عقیده این تحلیلگر، انتخاب امریکای شمالی به عنوان اولین بازار اکران فیلمی که ارتباطی با مجموعه‌های «دی سی» و «مارول» ندارد و بر اساس یک مجموعه غیر معروف اروپایی ساخته شده، بزرگ‌ترین اشتباه پخش‌کنندگان «والرین» بوده است.

همزمان با ایالات متحده، این فیلم در چندین کشور دیگر از جمله کانادا و آلمان هم روی پرده رفته اما در بخش عمده‌ای از نقاط دنیا هنوز اکران نشده است. جدیدترین ساخته بسون از فردا (۲۶ ژوییه) در سینماهای فرانسه و از ۲ اوت در بریتانیا اکران می‌شود. این در حالی است که افتتاحیه «والرین» در چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمای جهان با تاخیر روبه‌رو شده است.

وستکات در ادامه به فروش قابل قبول فیلم‌های قبلی بسون در گیشه امریکا اشاره کرده است: «محصولات گذشته «اروپاکورپ» مانند «ربوده شده» و «لوسی» به نتایج خوبی در گیشه امریکا و دنیا دست یافتند. حالا که «والرین» در گیشه امریکا شکست خورده، مشکل بتواند به واسطه کسب درآمد از بازارهای بین‌المللی، روی بازگشت سرمایه‌اش حساب باز کند.»

فیلم ۴۰ میلیون دلاری «لوسی» با بازی اسکارلت جوهانسن و مورگان فریمن در سال ۲۰۱۴ روی پرده رفت و در سه روز نخست اکرانش در گیشه امریکا بیش از ۴۳ میلیون دلار فروخت. در نهایت، فروش جهانی این فیلم به ۴۶۳ میلیون دلار رسید.

به عقیده کارشناسان گیشه، فروش جهانی «والرین» هم باید دست‌کم به ۴۰۰ میلیون دلار برسد تا «اروپاکورپ» را از برزخی که در آن گرفتار آمده نجات بدهد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ