آزاده نامداری درخواست پناهندگی کرد؟/واکنش صادق زیباکلام

5124

نشریات سوئد در گزارشی مدعی شده اند آزاده نامداری از دولت این کشور تقاضای پناهندگی کرده است

آزاده نامداری پناهنده سوئد شد


 

پیشتر نیز یک سایت اصولگرا در تحلیلی پیرامون انتشار عکس بی حجاب آزاده نامداری، احتمال مهاجرت یا پناهنده شدن آزاده نامداری در خارج از کشور را مطرح کرد. این سایت در حالی موضوع پناهندگی آزاده نامداری به خاطر عکس هایش در سوئیس را مطرح کرده است، که آزاده نامداری در فیلم منتشر شده از خودش، درباره ماجرای عکس های بی حجاب توضیح داده است.

همچنین در فروردین ماه امسال نیز اخباری مبنی بر ارسال درخواست پناهندگی به یکی از کشورهای غربی از سوی وی در سایتها منتشر شده بود که او در همان زمان این اخبار را تکذیب کرد.

اما اینبار دو نشریه غربی در گزارشی مدعی شد آزاده نامداری اینبار واقعا درخواست پناهندگی داده است. برنامه ۲۰ دقیقه (که سایتی نیز به همین نام دارد) با پخش گزارشی در سرویس پانورامای خود در مورد ماجرای آزاده نامداری مدعی شده که او تقاضای پناهندگی داده است.

نشریه دیگری نیز با ارائه یک گزارش تصویری همین ادعا را مطرح کرده.

 

در همین صادق زیباکلام در گفتگو با سایت فرارو به انتقاد از واکنشهای مردم در قبال تصاویر و فیلمهای منتشره از این مجری مشهور پرداخت

خلاصه گفت‌وگوی صادق زیباکلام با  فرارو  :

 

*متأسفانه جامعه ما و نظام‌ها و نهادهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه افراد را تشویق و حتی وادار می‌کنند چیزی غیرازآن خود واقعی خود باشند. اگر خانم نامداری خود را خیلی محجبه نشان نمی‌داد شاید این واکنش بی‌رحمانه نسبت به ایشان ایجاد نمی‌شد.

 

*نامداری احتمالاً مجبور بوده است به خاطر موقعیت شغلی‌اش و برای خوشایند جایی که در آن کار می‌کند، خود را آن چیزی که نیست نشان دهد. غافل از اینکه اگر مشخص شود تظاهر می‌کند جامعه به او رحم نمی‌کند. بسیاری از حملات به او ازاین‌جهت است که با تظاهر کردن و ریاکاری سعی کرده است امتیازاتی به دست آورد. این ناهنجاری دیگری است که متأسفانه در جامعه ما وجود دارد. افراد تظاهر می‌کنند به چیزی که نیستند تا امتیازی به دست آورند.

 

*فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در این‌گونه موارد و یا در مواردی همچون فساد، تاریکخانه اشباح را روشن می‌کند و بیماری‌های جامعه را به ما نشان می‌دهد.

 

*دلیل این‌گونه افشاگری‌ها و بازتاب گسترده و واکنش منفی جامعه تظاهر و ریاکاری در پس‌زمینه آن است. اگر صادق زیباکلام خود را نماز شب خوان معرفی کند و بعد معلوم شود شرب خمر کرده است، جامعه واکنش نشان خواهد داد؛ اما همین صادق زیباکلامی که می‌بینید و می‌شناسید شرب خمر کند موجی به وجود نمی‌آید، فقط عده‌ای اصولگرا می‌گویند ما از اول می‌دانستیم که او این‌گونه است؛ اما عامه مردم حتی ممکن است از حریم صادق زیباکلام دفاع کنند، چراکه تظاهر و ریاکاری در کار نبوده است.


فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

یک نظر

  1. بنام خدا
    جناب زیبا کلام عجب از شما اتفاقا مدل نظریه شما در مورد خانم نامداری نوعی فریب است چرا که بدلیل وجهه دانشگاهی شما مردم نیز از شما توقع و انتظار علمی دارند نه سوء استفاده از جایگاه استادی
    برادر بزرگوار مشکل از رسانه است نه خانم نامداری لطفا صورت مسئله پاک نکنید رسانه با توجه به ارائه برنامه و محتوا به مردم شریف در کشور و نظام اسلامی باید در گزینش افراد خالص از نظر فکری و اعتقادی در عمل و نه در ظاهر دقت کند خانم نامداری از اول همین بودن اعتقاد ظاهری به حجاب برای مطرح شدن در رسانه یا باید هدایت اعتقادی میشدند اگر استعداد داشته اند در رسانه یا باید بکارگیری نمیشدند. ایشان ممکن است ادم بدی نباشند و نیستند ولی قطعا از ابتدا به مدل حجاب بسیار پرمحتوا قطعا در زندگی پایبند نبوده اند وگرنه برای مومنه و مسلمان مرد و زن هرجایی محضر خداست و رعایت قوانین الهی واجب و هیچ توجیهی قابل قبول نمیباشد. نهایتا ارزوی هدایت داریم .

پاسخ