مجلس نمایندگان آمریکا ساخت دیوار در مرز مکزیک را تصویب کرد

0
مجلس نمایندگان آمریکا در مصوبه ای افزایش ۶۸ میلیارد دلاری در هزینه های نظامی این کشور برای سال ۲۰۱۸ را تایید کرد که بخشی از آن برای ساخت دیوار در مرز مکزیک هزینه می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از  رویترز، این لایحه قابلیت آمریکا در دفاع مقابل حملات موشکی خارجی را افزایش می دهد. این مصوبه در حالی است که نگرانی های فزاینده ای درباره افزایش قابلیت های کره شمالی در شلیک موشک های دارای کلاهک هسته ای به آمریکا وجود دارد.

 

بودجه دفاعی آمریکا برای سال آینده میلادی ۶۵۸٫۱ میلیارد در نظر گرفته شده است.

 

مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۳۵ رای موافق در مقابل ۱۹۲ رای مخالف لایحه هزینه های دفاعی سال ۲۰۱۸ را تصویب کرد که ۱٫۶ میلیارد دلار آن برای هزینه اولیه ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک اختصاص داده شده است.

 

دموکرات ها از هرگونه هزینه برای ساخت این دیوار به عنوان «قرص سمی» نام برده اند و احتمال دارد دموکرات های سنا این بودجه را لغو کنند.

 

ساخت دیوار در مرز مکزیک از وعده انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات سال گذشته بود.

 

ترامپ گفته بود یک «دیوار بزرگ زیبا» در تمام مرزهای جنوب غربی آمریکا لازم است و مکزیک پول ساخت آن را خواهد داد. اما مکزیک از پرداخت هزینه ساخت این دیوار خودداری کرده است.

 

دموکرات ها و بسیاری از جمهوری خواهان موثر بودن این دیوار را زیر سووال برده اند و گروه های حامی مهاجران نیز می گویند این دیوار نمی تواند جریان عبور غیرقانونی مهاجران از مرز را ریشه کن کند و به روابط مکزیک و آمریکا لطمه می زند.

 

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا که نمایندگی مناطق مرزی با مکزیک را دارند، مخالفت خود را با این دیوار که ۲۱ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت، اعلام کرده اند.

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ