تحریم های جدید شورای امنیت علیه کره شمالی

0
 شورای امنیت سازمان ملل با اکثریت قاطع آرا قطعنامه جدیدی برای افزایش تحریم ها علیه کره شمالی تصویب کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه الجزیره، این تحریم ها با تلاش آمریکا و در رابطه با برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی وضع شده است.
از سال ۲۰۰۶ که کره شمالی اولین آزمایش اتمی خود را انجام داد این هفتمین باری است که سازمان ملل تحریم هایی علیه این کشور وضع می کند.
تمام پانزده عضو شورای امنیت سازمان ملل به این قطعنامه رای مثبت دادند.
نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل پس از رای گیری درباره این قطعنامه گفت: امروز تمام اعضای شورای امنیت گرد هم آمده است تا اخطاری به کره شمالی بدهد. این بار، حرف و عمل شورای امنیت یکی شد.
طبق این قطعنامه، صادرات غذاهای دریایی و مواد معدنی از کره شمالی که ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار باشد، ممنوع شده است.
این قطعنامه صادرات زغال سنگ، آهن، سنگ آهن و سرب و غذاهای دریایی از این کشور را محدود می کند. همچنین کشورهایی که از کارگران کره شمالی استفاده می کنند، نمی توانند شمار این کارگران را افزایش دهند. همچنین هر گونه سرمایه گذاری مشترک با کره شمالی و افزایش سرمایه در پروژه هایی سرمایه گذاری فعلی ممنوع شده است.
علاوه بر این، ۹ فرد و چهار نهاد از جمله یک بانک کره شمالی تحریم شده اند. دارایی های این افراد و نهادها مسدود شده و سفر این اشخاص ممنوع شده است.
علاوه بر این، وزرای امور خارجه عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) در اجلاسی در مانیل پایتخت فیلیپین بیانیه ای در محکومیت دو آزمایش موشک های بالستیک کره شمالی صادر کردند.
در این بیانیه آمده است: این گونه اقدامات تهدیدی جدی علیه صلح، امنیت و ثبات در منطقه و جهان است.
کره شمالی اخیرا دو آزمایش موشک های بالستیک انجام داده است. گفته می شود کره شمالی این قابلیت را یافته است که خاک آمریکا را هدف قرار دهند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ