فروشگاه اینترنتی بازی هوش

 

about-us-banner

 

 

«پایگاه اطلاع رسانی وب‌ نگین» بخشی از یک پروژه بزرگ اینترنتی‌ست که شامل ایجاد فروشگاه اینترنتی، شبکه اجتماعی، و سایتهای ارائه خدمات مجازی برای کاربران ایرانی‌ست که بصورت مرحله به مرحله و در فازهای جداگانه (و پس از طی مراحل قانونی) ایجاد خواهند شد.

با توجه به اتخاذ سیاستهای حاکمیتی مبنی بر جلوگیری از خروج اطلاعات و ترافیک کاربران اینترنتی فارسی زبان به خارج از کشور و ذخیره آنها در سایتهای بیگانه و نامطمئن ِ بیرون از ایران «وب نگین» در نظر دارد تا با ارائه بخش قابل توجهی از خدمات مورد نیازهای کابران ایرانی از ذخیره شدن اطلاعات در سایتهای بیگانه جلوگیری کرده و امکان ارائه این خدمات با «پیوستهای فرهنگی و قانونی» را مطابق با اصول و موازین شرعی، عرفی و قانونی جمهوری اسلامی ایران مهیا نماید.

رویکرد اصلی ما در انتشار مطالب در این پایگاه مبتنی بر دسته‌بندی، خبرها، ویراست حرفه‌ای و بهینه‌سازی مطالب در چارچوبهای مدون قانونی و حرفه‌ایست.

“بهینه سازی محتوای ارزشمند تولید شده در فضای وب” یک کار تخصصی ست که تابحال در ایران چندان بدان توجه نشده است. تلاش ما اینست که با توجه به حجم گسترده مطالب تولیدی که روی خروجی سایتهای اینترنتی قرار میگیرند، مهمترین و ارزشمندترین اخبار و مطالب را پایش و دسته بندی کرده و در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهیم.

بر همین‌اساس از انتشار اخباری که نقض کننده‌ی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و یا در تضاد با هنجارهای شرعی و عرفی کشور باشند معذوریم.

 


 

w e provide latest breaking news and videos straight in the entertainment, culture, art and Life Style  content for Iranian language user’s in all of the world

یادداشت سردبیر:

 

 چرا در تاسیس ‏”وب نگین” مشارکت کردم؟

حقیقتش را بخواهید من (سردبیر این رسانه) این امکان را داشتم که از اولین سالهای ورود  ‏اینترنت  به خانه‌های  مردم  عادی به این  ‏رسانه  دسترسی داشته باشم. اوائل فضای  وب  ِ  ‏فارسی  شدیداً با کمبود محتوا مواجه بود اما بعد به مرور ما با مشکل دیگری مواجه شدیم. انبوه محتوا!
طی یک دوره ۷-۸ ساله صدهاهزار سایت اینترنتی ِ فارسی  ‏زبان  متولد شدند که کیفیت محتویات آنها هم باهم متفاوت بود. برخی مطالب بسیار با ارزش و برخی مطالب هم کاملا دروغ و غیرقابل استناد بودند. این مشکل با شکلگیری شبکه های اجتماعی تشدید شد. هزاران سایت و  ‏وبلاگ  و صفحه ی فیس بوک و اخیراً کانالهای ‏تلگرام  که مطالب را به صورت درهم و دیمی منتشر می‌کردند. آنهم بدون ذکر منبع و ارجاع!
سرتان را درد نیاورم ، از آنجا که وقت ِ من هم مثل وقت بقیه مردم ارزش داشت دلم میخواست یک رسانه‌ای وجود داشت که بتواند محتویات با ارزش و خواندنی موجود در اینترنت و حتی رسانه های مکتوب را بصورت حرفه‌ای دسته‌بندی، ویرایش، بهینه سازی و منتشر کند.

اما با اینحال عطش من و احتمالا شما برای بروز بودن و به روز ماندن گاهی باعث میشد که «ما» ساعتها برای شکار مطالب خوب و خواندنی در اینترنت پرسه بزنیم. و شاید هم با وجود وقت زیادی که پای اینکار میگذاریم, مطالب قابل توجهی شکار نکنیم.

قصه همکاری من برای راه اندازی وب نگین هم از همینجا شروع شد. ساده تر بگویم اگرچه دسترسی راحت به محتوا بدون در نظر گرفتن محدودیتهای مکانی برطرف شده اما چالش دیگری هنوز پابرجاست و آن هم محدودیت زمانی ما برای رصد ِ حجم ِ وسیعی از محتواست که هرروز و هر ساعت در اینترنت منتشر میشود. محتوایی که شاید تمام آنها بدرد ما نخورد.

ما اگر وبگردی حرفه ای باشیم فقط دنبال بهترینها هستیم.

مسئله مدیریت و ساماندهی و بهینه سازی حجم وسیعی مطالب ِ منتشر شده در اینترنت باعث شد تا ما در وب نگین به دنبال «شکار ِ بهترینها» برای شما باشیم. چون برای «عمر» و «شعور» شما ارزش قائلیم.

وجود حجم وسیع مطالب منتشر شده در اینترنت واقعا استفاده از این مدیا (رسانه ی ارزشمند) را سخت کرده؛ ما برای همین پایگاه اطلاع رسانی وب نگین را راه انداختیم تا هم وبگردان آماتور و هم وبگردان حرفه ای بتوانند بدون دردسر و اتلاف وقت مطالب خواندنی و ارزشمند مورد نظر خود را که پیشتر توسط ما شکار شده مشاهده کنند.
زمانی که با سرمایه گذاران webnegin.ir آشنا شدم تصمیم گرفتم مسئولیت ایجاد و مدیریت بخش رسانه‌ای ِ وب نگین را بعهده بگیرم. من مسئولان شرکت «شبکه گستر طوس» را قانع کردم و همین حرفهایی که الآن برای شما گفتم به‌نحوی کاملا مبسوط و دقیق به آنها منتقل کردم و آنها هم اجازه دادند تا من ایده‌ام را در وب نگین پیاده سازی کنم.
این شرکت برنامه‌های زیادی برای توسعه فعالیت در  ‏فضای‌مجازی  دارد ولی من مسئولیت بخش  سامانه  ‏تولید و مدیریت ِمحتوای ِ این مجموعه  را بعهده گرفتم.
و گفتم شاید بدنباشد ایده‌ام را با شما مخاطبان احتمالی این صفحه درمیان بگذارم.
‏ایده  من با ذکر مقدمه‌ای که در بالا گفتم با یک مبنای ساده شروع می‌شود و در فضای ‏روزنامه‌نگاری   ‏آنلاین  به آن میگویند:  ‎content  ‎improvement  یعنی  ‏بهینه‌سازی ‏محتوا.
من و همکارانم در وب‌نگین علاوه بر تولید مطالب اختصاصی مطالب و  ‏اخبار  منتشر شده در سایتها و  ‏خبرگزاری  را بدقت و بطور مداوم رصد می‌کنیم.  ‏تا علاوه بر اخبار مهم روزانه، خبر  ها و  ‏گزارش  ها و  ‏مقالات  ِ مناسب و ارزشمند را که  تاریخ  مصرف و یا ارزش خبری بالاتری دارند، جمع‌آوری، بررسی می‌کنیم و پس از ویراست حرفه‌ای ِ این مطالب آنها را به زبان  ‏ساده  و بدون وجود زوائد اضافی در اختیار شما قرار می‌دهیم. تا هم زمان کمتری برای خواندن اخبار ِ تمام ناشدنی هدر بدهید و هم جان و عصاره ی  ‏خبرها  را بدانید و  ‏به‌روز  بمانید.
از سوی دیگر ما تلاش می‌کنیم تا #وبگردی یا دقیق‌تر بگوییم وب‌نگین‌گردی برای شما سوزاندن و #اتلاف‌وقت نباشد. بلکه هربار که به وب نگین می‌آیید، مطلب تازه‌ای بیاموزید. البته ما نمی‌خواهیم دانشگاه یا آموزشگاه مجازی بازکنیم و حواسمان هست طوری محتوا را برایتان منتشر کنیم که حوصله‌تان سر نرود. چون می‌دانیم که شما خیلی عجول و کم‌حوصله هستید. اما در عین‌حال مراقبیم تا هرگز (تاکید میکنیم) هرگز محتوا ؛ مطلب ؛ گزارش یا مقاله ی کذب و دروغی منتشر نکنیم. چون برای شعور و وقت ِ شما ارزش قائلیم.
در این مسیر اگر نظر ؛ پیشنهاد و یا انتقاد ی دارید خواهش میکنیم آنرا از ما دریغ نکنید.

ارتباط با مسئولین سایت:

webnegin@gmail.com

info@webnegin.ir

————————————

هرچند پیشنهاد ما اینست که مطالب وب‌نگین را از طریق سایت دنبال کنید اما اگر مایل باشید می‌توانید به گزیده‌ای از مهمترین اخبار و مطالب ما از طریق تمام شبکه‌های اجتماعی معتبر دسترسی داشته باشید.
اینهم آدرس صفحات وب نگین در شبکه‌های‌اجتماعی :

#گوگل یا #گوگل‌پلاس : http://google.com/+webneginir
#فبس‌بوک: https://www.facebook.com/WEBNEGIN/
#اینستاگرام : http://instagram.com/webnegin
#آپارات: http://aparat.com/webnegin
#توئیتر : http://twitter.com/webnegin
#تلگرام : http://telegram.me/webnegin
#فیدخبرخوان : http://webnegin.ir/feed